Zastanawiacie się, jaki jest najmodniejszy kolor włosów 2018? Teraz swój czas będzie mieć rudy. Fryzury w intrygujących, rdzawych odcieniach dodają tajemniczości właścicielce. Styliści radzą jednak, by rudość na głowie była bardziej stonowana - to jeszcze nie czas na intensywny karmazyn.

Rude odcienie najlepiej przypasują naturalnym blondynkom i szatynkom. Jak wystylizować włosy w takim kolorze? Na wybiegach pojawiły się różne kombinacje. U Soni Rykiel, która sama była ognistym rudzielcem, modelki nosiły kasztanowo-rude włosy niedbale spięte w kitkę w grunge'owym stylu. Modne będą także upięcia oraz loki w XIX-wiecznej estetyce. A więc tym razem buntowniczy odcień ma kojarzyć się z kobiecą siłą i elegancją.

Trend na rudy kolor przywrócił Alessandro Michele (co widać chociażby w ostatniej kampanii, zainspirowanej rudowłosą Ofelią >>). Ten miedziany odcień nie znika z wybiegów Gucci! To tylko znak, że zostanie z nami na dłużej i świetnie sprawdzi się na głowach miłośniczek stylu vintage. Za to brunetkom polecamy ognistą czerwień z delikatnym odrostem. Odcień wygląda genialnie na długich, jak i krótko przyciętych włosach. Zdecydujecie się na taką zmianę?