Rihanna znana jest z tego, że od dawna stawia na różnorodność. W kampaniach i pokazach swojej marki ubraniowej czy kosmetycznej pojawiały się już modelki w różnych rozmiarach. Widzieliśmy gwiazdy drag queen oraz modelki w zaawansowanej ciąży. Wokalistka na tym jednak nie poprzestaje i po raz kolejny rzuciła wyzwanie branżowym standardom.

Savage x Fenty, brand należący do Rihanny, wypuścił w piątek swoją pierwszą linię bielizny męskiej. Ta wyprzedała się w ciągu kilku godzin. Jednak nie był to największy sukces marki. W mediach społecznościowych pojawiło się mnóstwo pozytywnych komentarzy na temat postawy artystki, która zaprosiła na wybieg i do swojej kampanii mężczyzn z każdym typem sylwetki, także tych z plus size.

Twitter błyskawicznie został zalany zdjęciami jednego z modeli w większym rozmiarze. „Wszyscy zasługują na to, by być reprezentowani, ponieważ żaden rodzaj piękna nie jest ważniejszy od innego” – napisał jeden z internautów.

Inni podkreślili, że niezależnie od tego, czy zdajemy sobie z tego sprawę, czy nie, rzeczy, które widzimy w mediach, mogą kształtować to, co uważamy za piękne, dopuszczalne lub właściwe. Tym samym reprezentacja pomaga ludziom walczyć z nierealistycznymi oczekiwaniami i zwiększa pewność siebie.

Męska bielizna Savage x Fenty, składająca się z szerokiej gamy jedwabistych bokserek, została doceniona także z powodu faktu, że cena pozostała taka sama dla wszystkich rozmiarów, co nie jest znowu tak często stosowaną praktyką w branży modowej.

Cieszyć może fakt, że Rihanna postanowiła włączyć do nurtu body positive także mężczyzn, którzy przeważnie są pomijani pod tym kątem. Być może Savage x Fenty zainspiruje inne marki, by poszły jej śladem. W końcu nie tylko mężczyźni z sześciopakami powinni pojawiać się w kampaniach modowych.

CZYTAJ TEŻ: KLASYKI MĘSKIEJ SZAFY: rodzaje męskich butów wyjściowych [CZ.1]

ELLE MAN POLECA: KLASYKI MĘSKIEJ SZAFY: Rodzaje muszek, fularów i muszników. Które na jaką okazję?

ZOBACZ: Typy męskiej budowy: sprawdź, jakim typem sylwetki jesteś: gruszka, ołówek, jabłko czy trójkąt?