Rihanna z marką MAC związana jest od dawna, bo jak sama mówi: wybór kosmetyków do makijażu był dla niej oczywisty. Tym razem miała okazję nawiązać z nimi bliższą współpracę. Wspólnie z marką stworzyła limitowaną kolekcję kosmetyków „Riri hearts M.A.C.”

Do tej pory marka MAC współpracowała już z takimi gwiazdami jak: Nicky Minaj, Lady Gaga, czy Azealia Banks, ale to właśnie z Rihanną podpisała długoterminowy kontrakt. Wiadomo już, że jest podzielony na kilka etapów, w trakcie których będą lansowane kolejne nowości. Na 2013 rok zaplanowano promocję czterech kolekcji. W sumie Rihanna we współpracy z MAC stworzyła 31 nowych kosmetyków.

Pierwsza część pojawiła się w sprzedaży internetowej na początku maja. Wśród nowości znalazły się: kultowa czarna szminka do ust, czerwony błyszczyk, cienie do powiek, róże do policzków oraz pędzel.

Rihanna dla Mac, fot. mat. prasowe

Kolejne produkty pojawią się w sprzedaży już 20 czerwca. Wśród nich znajdą się: pomadki w odcieniach RiRi Woo, RiRi Boy i Heaux, prasowany bronzer, róż oraz buteleczka Lustre Drops. Nad kolorami pomadek gwiazda pracowała razem ze znajomymi. Chciała się upewnić, że odcienie nowych szminek będą współgrały z każdym typem karnacji.

John Demsey, prezes grupy Estee Lauder, do której należy MAC mówi:
Każda z tych czterech kolekcji jest tak różna jak utwory na płycie Rihanny. Mają swój własny klimat, opakowanie i smak.

Kreatywność jest tym co kocham - powiedziała magazynowi WWD Rihanna. Makijaż to część mojego stylu. Pomaga mi w wyrażaniu siebie jako artystki.

Czytaj także:

MAC Baking Beauties - nowa ciasteczkowa kolekcja>>

Najmodniejsze lakiery do paznokci na wiosnę/lato 2013>>