Powstanie film o zabójstwie Gucciego

Film, nad którym pracuje znów Ridley Scott, będzie poświęcony słynnemu klanowi - rodzinie Guccich. Reżyser pokaże tam nie tylko rodzinne zawiłości czy tworzenie modowego imperium i jego upadki, ale również zabójstwo Maurizio Gucciego, czyli wnuka założyciela domu mody Gucci. To właśnie zbrodnia z 1995 roku ma być głównym wątkiem filmowej produkcji. Scenariusz do filmu, za który odpowiada Roberto Bentivegna, powstał na podstawie książki Sary Gay Forden, "The House of Gucci: Sensational Story of Murder, Madness, Glamour and Greed".

Lady Gaga jest zakochana! Kim jest nowy wybranek wokalistki? >>

Lady Gaga skomentowała swój domniemany związek z Bradleyem Cooperem. "Chciałam, aby ludzie uwierzyli, że jesteśmy zakochani" >>

Jedna z głównych ról ma według życzenia reżysera zostać powierzona Lady Gadze. Artystka wcieli się w Patrizię Reggiani, która brała udział w planowaniu morderstwa swojego byłego męża, Maurizia Gucciego. 

Gucci został zastrzelony przed własnym biurem w Mediolanie na zlecenie Reggiani, która była zazdrosna o jego majątek i nową partnerkę. Co ciekawe, do opracowania zabójstwa zatrudniła między innymi jasnowidzkę i hotelowego portiera. "Czarna wdowa", jak określiły ją media, została skazana w 1998 roku pierwotnie na 29 lat więzienia, ale wyszła na wolność już w 2016 roku ze względu na dobre sprawowanie. 

 

10 najlepszych filmów świątecznych >>

Filmy świąteczne na Netflix >>

 

Lady Gaga zagra u Ridleya Scotta

Reżyser prace nad tym filmem rozpoczął w 2007 roku i wówczas w głównych rolach widziano Leonardo DiCaprio (Maurizio) oraz Angelinę Jolie (Patrizia). Już sam pomysł zekranizowania historii Guccich wywołał kontrowersje i sprzeciw rodziny projektanta, a także samej Reggiani. W końcu reżyser wstrzymał ten projekt i odłożył go na później - aż do teraz, kiedy oficjalnie ogłoszono plan wznowienia zdjęć. 

Czy Lady Gaga odnajdzie się w tej roli? Fani twórczości Ridleya Scotta w pełni ufają wyborom reżyseria, tym bardziej, że amerykańska gwiazda zdążyła już przekonać wszystkich o swoim wszechstronnym talencie i tym, że na wielkim ekranie czuje się jak ryba w wodzie. Gaga ma na swoim koncie role w kilku filmowych produkcjach, między innymi słynnym "Narodziny gwiazdy" i serialu "American Horror Story: Hotel". 

Lady Gaga oskarżona o plagiat? Chodzi o "Shallow">>

Ridley Scott kończy właśnie prace nad filmem "The Last Duel", a zaraz po zakończeniu zdjęć ma ruszyć ponownie z historią Guccich. Czekacie na duet Gaga-Scott? My bardzo!