Wenus to planeta miłości i bogactwa, lecz gdy znajduje się w pozornym ruchu wstecznym, jej energia działa zupełnie na opak. W ubiegłym roku nie cofała się w tył, zatem teraz robi to z podwójną siłą. Zjawisko, które rozpoczęło się 13 maja, utrzyma się aż do 25 czerwca. Miej się na baczności, bo w tym czasie wszystkie związki bedą wystawione na próbę. Retrogradacja planety kobiet bierze nas za rękę i wciąga ze sobą w otchłań naszych relacji. Odkrywa wszystkie mroczne obszary życia, jakie do tej pory były sekretem. Wywołuje eks kochanków (nawet kilku naraz!) po to, aby dać im drugą szansę lub raz na zawsze ich od siebie odciąć. Dualistyczne Bliźnięta w tym tranzycie mogą sprawić, że pojawiające się uczucia będą tylko kaprysem. Czekają nas prawdziwe rozterki sercowe.

Horoskop na retrogradację Wenus >>

Wenus to planeta osobista, której energię odczuwamy dogłębnie. Jej retrogradacja nie jest nam obojętna.

Retrogradacja Wenus to pozorny ruch wsteczny tego ciała niebieskiego obserwowany z perspektywy Ziemi. W rzeczywistości nie porusza się do tyłu, tylko tak wygląda. "Cofanie się" planety miłości zachodzi raz na 1,5 roku i trwa przez ok. 1,5 miesiąca.

Retrogradacja Wenus - co przyniesie?

Retrogradacja Wenus każdemu pisze podobny scenariusz. Dawna miłość nagle pojawia się na horyzoncie i komplikuje nasze dotychczasowe życie. Może na nowo rozbudzić uczucia, które zaważą na aktualnym związku. Od nas zależy, czy dopuścimy ją do swojego serca, czy odeślemy "tam, gdzie pieprz rośnie". Jeśli kochamy swojego partnera, nadszedł czas, żeby to udowodnić. Może też być tak, że bieżąca relacja od dawna nam nie służy. Losowa sytuacja ma szansę być impulsem do zakończenia nieszczęsnego rozdziału i wejścia w nowy cykl z czystą kartą. Ponieważ Wenus włada pieniędzmi, jej cofanie się wpłynie także na finanse. Ujawni, co wymaga poprawy w tej sferze, żeby zacząć lepiej nią zarządzać. Skłoni nas do wyciągnięcia wniosków z sytuacji, które miały miejsce w przeszłości. Uwaga, bo w trakcie tej retrogradacji poczujemy się zmęczone, leniwe, uparte, lekkomyślne i pobłażliwe. Stracimy zapał do rzeczy sprawiających nam największą przyjemność. To chwilowe osłabienie może zaważyć na dokonywanych wyborach. 

Stara miłość nie rdzewieje, o czym przekona nas ta retrogradacja. Powrócą dawne uczucia, które mogą zaważyć na bieżącym związku.

Retrogradacja Wenus - jak ją przeżyć?

Ruch wsteczny Wenus skłania do poważnych, szczerych rozmów ujawniających, gdzie zmierza nasz związek. Czas postawić kawę na ławę i przedyskutować wszystkie kwestie związane z miłością oraz przyjaźnią. Przetrwają relacje oparte na szczerości, a te zbudowane na kłamstwie się rozpadną. Wszechświat chce, abyśmy odnalazły szczęście przy kimś, kto kocha nas za naszą prawdziwość. Retrogradacja planety miłości skłania do odpuszczania wszystkiego, co nie spełnia naszych oczekiwań. W jej trakcie należy słuchać intuicji i poświęcić uwagę swojemu partnerowi. Jeśli związki, które wiszą na włosku, nie rozpadną się podczas tego tranzytu, trzeba podjąć kroki, żeby je naprawić. Miłość nie może być tylko sielanką. Problemy są po to, by je rozwiązywać i wzmocnić swoją więź z drugim człowiekiem. Energia Bliźniąt pomaga zrozumieć, że komunikacja jest kluczem do sukcesu. Astrologowie radzą, by w trakcie retrogradacji Wenus nie podejmować radykalnych kroków. Zerwanie z chłopakiem dla miłości z liceum może okazać się rażącym błędem. Lepiej trzymać swoje uczucia na wodzy.  

Szczera rozmowa, słuchanie, naprawianie. Energia retrogradacji Wenus może na nowo scalić zakochanych. 

Retrogradacja Plutona potrwa do jesieni. Co ze sobą niesie? >>