Retrogradacja Urana 2021 - kiedy?

W sierpniu bez wątpienia dużo się dzieje pod względem astrologicznym. Nie dość, że za chwilę otworzy się Brama Lwa, to jeszcze znajdujemy się w trakcie pięciu retrogradacji planet jednocześnie. Za chwilę do tego elitarnego grona dołączy Uran. To ciało niebieskie jest symbolem przebudzenia, wyzwolenia i nagłych zmian. Jego ruch wsteczny potrwa od 19 sierpnia aż do 18 stycznia 2022 roku. Ilekroć mamy do czynienia z dużą liczbą planet w retrogradacji, doświadczamy efektu spowolnienia. Czujemy przymus, aby cofnąć się o kilka kroków, zanim przeskoczymy do spraw związanych z przyszłością. Uran skłoni nas do refleksji nad drogą przebytą w ostatnich siedmiu miesiącach. Czy w tym czasie wydarzyło się coś zaskakującego lub szokującego, co zmusiło cię do wprowadzenia zmian? A może ktoś sprawił, że poczułaś się niepewna wobec tego, dokąd aktualnie zmierzasz? Dobra wiadomość jest taka, że teraz mamy czas, aby złapać oddech, ocenić sytuację i ponownie przemyśleć przebyte lekcje. Pora zobaczyć siebie w nowym świetle. Uran nie wstrząsa naszym życiem bez powodu. Robi to, żeby nas obudzić i uwolnić od toksycznych zachowań czy wzorców, które nałożyły na nas wewnętrzne blokady. 

Uran w retrogradacji chce, abyśmy spojrzeli na życie w nowy sposób.

Czas na rewolucję w sposobie myślenia i wkroczenie na nowy poziom wolności. W trakcie zjawiska uprzątniemy swoje sprawy, żeby otrzymać to, co jest nam przeznaczone. 

Noc spadających gwiazd 2021 - to już niedługo >>

Retrogradacja Urana - co znaczy w astrologii?

W astrologii Uran kojarzy się ze społecznością, przyszłością, technologią, nauką i rewolucją. Rządzi Wodnikiem, znanym jako humanitarny znak zodiaku. Jednak wędrówkę wstecz odbędzie w Byku, upartym znaku ziemi nieodpornym na zmiany. Osoby, u których Byk przeważa na wykresach urodzenia, będą najbardziej dotknięte tym zjawiskiem. Retrogradacja Urana zwróci naszą uwagę na sprawy ziemskie, w tym potrzebę rewolucji w skali globalnej.

Uran to planeta innowacji, która w retrogradacji przynosi wyzwolenie na poziomie zbiorowym.

Co ciekawe, Uran porusza się w przeciwnym kierunku do ruchu obrotu Ziemi. W starożytnej astrologii określano go mianem „Wielkiego Przebudzonego”. Jego umiejscowienie w wykresie urodzenia mówi nam o tym, z czym walczymy i w jaki sposób się buntujemy. W sierpniowym powietrzu już wisi rewolucja, która dotyczy społecznych ograniczeń. Kiedy Uran jest na wstecznym, ludzie wychodzą na ulice protestować przeciwko rządowi. Mamy dość kłębiącego się w nas niepokoju - otrzymujemy odwagę, żeby wyrwać się z ucisku. 

Retrogradacja Urana w Byku - przesłanie

Retrogradacja Urana w Byku sprawi, że ​​zechcemy objąć coś nowego kosztem puszczenia czegoś starego. Zwrócimy uwagę na kwestię środowiska i dokonamy w swoim życiu ważnych zmian. Uran stacjonuje w znaku ziemi już od kilku lat. Zostanie w Byku aż do 2026 roku, a więc jego rewolucja zachodzi powoli, jednakże bardzo świadomie. Ruch wsteczny Urana nie należy do łatwych, ale ostatecznie pomaga nam zbudować solidne fundamenty na życie. Dopóki będziemy walczyć o swoje, możemy być pewni, że czeka nas nagroda. Główny motyw kolejnego półrocza to wolność osobista kontra granice. Żeby ułatwić sobie pracę z tym zjawiskiem, warto cofnąć się myślami do okresu od 14 stycznia do początku sierpnia 2021 roku i zadać sobie następujące pytania:

1. W jaki sposób ostatnie miesiące przyczyniły się do mojego wzrostu duchowego?
2. Jak zmieniły mnie przebyte doświadczenia?
3. Co od tego czasu wydaje mi się niestabilne, chwiejne i wymagające zmian?
4. W jakiej sferze powinnam się poddać i popłynąć z prądem?
5. Jak mogę podarować sobie więcej wolności?

Warto zapamiętać te odpowiedzi i pozostać otwartym na unikalne znaki, które Wszechświat wysyła nam w trakcie retrogradacji. Dzięki temu lepiej dostroimy się do darów oraz lekcji retrogradacji Urana.

Retrogradacje sześciu planet w sierpniu 2021 >>