Regulacja brwi u mężczyzn to standard?

Krzaczaste brwi nie wyglądają korzystnie bez względu na to, czy chodzi o twarzy kobiecą, czy męską. Wielkim błędem wielu mężczyzn jest przekonanie, że o wygląd dbają tylko celebryci. Tymczasem każdy z nas potrzebuje co jakiś czas wykonać zabieg regulacji czy przystrzyżenia brwi.

Prawidłowy kształt i korekta brwi pozwala podkreślić oczy i rysy twarzy. Korekta jest niezbędna także wtedy gdy:

 • podczas czesania brwi, wiele włosów wykracza poza główną linię wzrostu i są one zbyt długie
 • brwi nie da się ułożyć, a włosy wystają w różnych kierunkach nawet po stylizacji
 • jeśli włosy rosną w złym kierunku lub są źle ułożone

Przycinanie brwi u mężczyzn – od czego zacząć w przypadku gęstych brwi?

Dla początkującego ważna jest nie tylko sama procedura, ale także samo przygotowanie do przycinania brwi. Wiedząc, jak właściwie przyciąć brwi, możesz uniknąć wielu błędów, które mogą wpłynąć na twój wygląd. Procedura korygowania długości włosów brwi u mężczyzn i kobiet jest prawie identyczna.

Aby usunąć włosy, musisz zmiękczyć pory brwi. Po prostu umyj twarz gorącą wodą. Następnie zaleca się natłuszczenie brwi tłustym kremem do twarzy, ale w niewielkiej ilości. Przed korektą brwi należy je oczyścić wodą micelarną lub środkiem antyseptycznym. Aby określić pożądaną długość brwi, musisz obrysować granice kształtu brwi od góry. Po obrysie formy warto rozpocząć stylizację brwi:

 • Uczesz brwi
 • Ostrożnie usuń włoski nożyczkami do miejsca obrysowanego przez ciebie
 • Rozczesz brwi i powtarzaj procedurę przycinania dodatkowej długości

Warto też pamiętać o kilku zaleceniach:

 • W momencie przycinania dodatkowej długości warto utrzymać brwi w rozczesanym stanie za pomocą pędzla
 • Aby maksymalnie zmiękczyć „włosy” brwi, połóż ręcznik zanurzony w ciepłej wodzie na linii brwi
 • Początkujący powinni używać nożyczek do strzyżenia. Trymer może radykalnie przyciąć długość, zepsuć kształt
 • Miejsce zabiegu powinno być dobrze oświetlone, aby dokładnie zobaczyć, jaką długość należy przyciąć
 • Po strzyżeniu przeciągnij wilgotny ręcznik na brwi, aby usunąć ścięte włosy z linii brwi
 • Po zabiegu lepiej czesać brwi szczotką przez kilka dni. Włosy powinny się przyzwyczaić do stylizacji

Procedura zajmuje tylko 10-15 minut. Brwi odrastają w ciągu 3 tygodni, więc co jakiś czas musisz powtarzać ten zabieg. 

Strzyżenie brwi mężczyzn maszynką, czyli jak przycinać męskie brwi?

Strzyżenie brwi maszynką i nożyczkami jest stosunkowo proste. Musimy jedynie pamiętać o kilku żelaznych zasadach. Jeśli nie wiesz, jak przycinać brwi w domu, przyda ci się instrukcja krok po kroku:

Cień padający na twarz może sprawić, że nie będziesz w stanie właściwie ocenić długości brwi. Ponieważ korekcja brwi zajmuje trochę czasu, upewnij się, że wygodnie siedzisz lub stoisz

 • Usuwamy włosy z czoła, przygotowujemy lustro i dobre oświetlenie
 • Oczyść brwi z cząstek tłuszczu i potu. Możesz użyć kremu lub zmywacza do makijażu
 • Nakreśl kształt. W tym celu możesz użyć dowolnego ołówka kosmetycznego
 • Rozczesz brwi i odetnij te, które wykraczają poza zaznaczoną linię
 • Rozczesuj brwi w kierunku ich naturalnego wzrostu

Brwi są przycinane przed wyrywaniem – gdy włosy mają odpowiednią długość, jasne będzie, które najlepiej usunąć, a które zostawić.

Przydadzą się wam też wskazówki od profesjonalnych kosmetyczek:

 • Koryguj brwi nie częściej niż 3 razy w tygodniu
 • Upewnij się, że nie przycinasz brwi zbyt krótko
 • Aby brwi były symetryczne, przycinaj je po kolei
 • Nie trzeba obcinać wszystkich brwi – czasem wystarczy obciąć tylko najdłuższe

Jeśli nie chcesz, aby brwi zmieniły się w sztywny pędzel, nie tnij ich zbyt krótko. Włosy u podstawy (na grzbiecie nosa) są zwykle sztywne. Resztę lepiej wyciąć „z marginesem”. Podnieś brwi i obetnij je, by wystawały poza linię wzrostu o 1,5-2 mm. Takie brwi wyglądają bardziej naturalnie, a ich stylizacja jest znacznie łatwiejsza.

Wyrywanie brwi u mężczyzn – pinceta pozwoli uzyskać idealny kształt?

Obecnie nie tylko kobiety, ale także mężczyźni zwracają dużą uwagę na swój wygląd. W przypadku asymetrii zbyt grubych lub długich brwi może być wymagana ich korekta. Można ją wykonać pincetą.

Podczas wyrywania brwi zaleca się mężczyznom przestrzeganie następujących zaleceń:

 • Nie należy radykalnie zmieniać kształtu łuków – może to prowadzić do nienaturalnego wyglądu
 • Brwi u mężczyzn po wyskubaniu nie powinny być zbyt cienkie i mieć wyraźnego kształtu jak u kobiet. Głównym zadaniem procedury jest nieznaczne dostosowanie naturalnych łuków i zwiększenie ich dokładności
 • Podczas skubania nie możesz zacząć od włosów, które tworzą krawędzie
 • Nie ma potrzeby osiągania absolutnej symetrii, w przeciwnym razie może to prowadzić do nienaturalnego wyglądu

Wyrywanie brwi polega na usuwaniu włosów zbyt długich i odstających. Każdorazowo brwi należy przeczesać. Potem usuwamy te, które wystają poza linię brwi lub są zbyt długie. Nie wyrywajmy brwi przypadkowo. Przeczesanie pozwoli nam „wyłuskać” brwi niepasujące do reszty. Cały proces należy powtarzać tak długo, aż po kolejnym przeczesaniu, nie zauważamy już brwi do wyrwania.

Depilacja brwi mężczyzn – czym ją wykonać?

Zasadą takiego usuwania jest nałożenie płynnego wosku na pasek bibułki i przyklejenie go do pożądanego obszaru, a następnie oderwanie paska od twarzy. Woskowanie brwi jest jednak dość trudne i nie zaleca się wykonywania go na własną rękę.

Woskowanie jest o tyle ryzykowne, że niechcący możemy usunąć zbyt dużą ilość brwi lub włosy z miejsca, z którego nie chcieliśmy ich usunąć. Przed zabiegiem należy zdezynfekować skórę alkoholem lub balsamem na jego bazie. Środek ten pomaga zabić bakterie chorobotwórcze i odtłuścić powierzchnię naskórka. Zaletą woskowania jest to, że wszystko dzieje się szybko, a efekt utrzymuje się przez długi czas.

Depilacje brwi można też przeprowadzić za pomocą lasera. Ten jest uważany za najłagodniejszy sposób na pozbycie się niepotrzebnych włosów. Bolesność zabiegu zależy od progu bólu. Istotą tej metody jest to, że laser działa na cebulkę włosa, co powoduje jego wypadnięcie. Laserowa korekta powinna być też wykonywana w odpowiednim salonie, tym samym jest dość kosztownym zabiegiem.

Trymer do brwi dla mężczyzn jest strzałem w dziesiątkę?

Trymer to kompaktowe urządzenie, które pomaga przycinać brwi, wąsy, brodę, a także precyzyjnie usuwać nadmiar włosów w intymnej części bikini, nosa i uszu. Istnieje kilka klasyfikacji tego rodzaju urządzenia.

Zadaniem trymera jest usunięcie niechcianych włosów na twarzy. Różni się od zwykłej pincety lub tym, że nie wyciąga włosów, ale delikatnie je przycina. W takim przypadku dyskomfort nie jest odczuwalny, ponieważ usuwana jest tylko widoczna część brwi, cebulki włosów pozostają na miejscu. Trymery do brwi są przeznaczone także dla mężczyzn. Wyróżniają się tym, że służą również do usuwania włosów w dolnej części twarzy (broda, wąsy, nos) i za uszami, a także do korygowania bokobrodów. Trymery różnią się rodzajem pracy:

 • z akumulatora. Z tej opcji można wygodnie korzystać podczas podróży, ponieważ jest mobilna. Średnio może działać bez ładowania przez około 1 godzinę
 • z sieci. Urządzenia te działają tylko z gniazdka
 • połączone opcje. Najbardziej praktyczne narzędzie, ponieważ może działać zarówno z sieci, jak i z baterii (akumulatorów). Maszyna jest wygodna w użyciu zarówno w domu, jak i w podróży

Aby kupić dobry trymer, musisz zwrócić uwagę nie tylko na jego projekt i koszt modelu, ale także na jakość materiałów używanych przez producenta. Najlepszą opcją są urządzenia ze stali nierdzewnej. Korpus narzędzia może być też wykonany z tworzywa sztucznego, dzięki czemu produkt jest praktyczny, niedrogi i lekki, chociaż zmniejsza się jego wytrzymałość.

Maszyna do korekcji brwi powinna wygodnie mieścić się w dłoni i być łatwa w użyciu. Można to ustalić tylko empirycznie, osobiście trzymając urządzenie. Jeśli zakup zostanie zaplanowany w sklepie internetowym, nie zaszkodzi uważnie przestudiować recenzje innych klientów. Możesz także oglądać recenzje wideo swoich ulubionych modeli. Wybierając narzędzie, warto zwrócić uwagę na obecność dodatkowych opcji.

Trymery mają wiele zalet:

 • Nie powodują podrażnień twarzy i nie uszkadzają skóry
 • To możliwość uzyskania tej samej długości włosów, co pomaga nadać brwiom zadbany wygląd
 • Szybka i łatwa korekta, jeśli jeszcze nie nadszedł czas wizyty u kosmetologa
 • Absolutna bezbolesność procedury
 • Trymer jest polecany właścicielom skóry wrażliwej ze skłonnością do stanów zapalnych
 • Są łatwe w obsłudze
 • Kompaktowe rozmiary – zawsze możesz mieć urządzenie pod ręką

ELLE MAN POLECA: Rzadki zarost: jak zagęścić brodę? Domowe sposoby i kosmetyki, które odmienią twój rzadki zarost

ZOBACZ: Baby face u mężczyzn: jak wyglądać bardziej męsko i dojrzale dzięki włosom i zarostowi?

CZYTAJ: Kremy matujące dla mężczyzn: nawilżający, przeciwzmarszczkowy, dla cery tłustej. Co powinny zawierać?