Od miesięcy plotkuje się na temat nowego filmu o Bondzie. Wiadomo jedynie, że po raz ostatni w agenta z licencją na zabijanie wcieli się Daniel Craig, a premiera zaplanowana jest na 14 lutego 2020 roku (początkowo mówiono o końcówce 2019). Pod koniec sierpnia głośno było o Tomaszu Kocie - polski aktor podobno był brany pod uwagę do roli czarnego charakteru. W tym samym czasie Danny Boyle zrezygnował z reżyserowania 25. filmu o Jamesie Bondzie. Oficjalnie przyczyną miały być "różnice artystyczne" w realizacji 25. filmu o przygodach Agenta 007. Dodatkowo "The Telegraph" informował, że rola Kota stała się przyczyną konfliktu między reżyserem a producentami filmu. Plotki znów się nasiliły, podobno angaż do produkcji otrzymał Rami Malek. Pierwsze doniesienia w tym temacie pojawiły się już w grudniu ubiegłego roku.

"No time to die": zobacz pierwszy teaser nowego Bonda! >>

Nowy Bond z pewnością nie będzie kobietą - ujawnia producentka filmu o agencie 007. Dlaczego? >>

Rami Malek zagra w filmie Bond 25?

Rami Malek, gwiazda filmu "Bohemian Rhapsody" i serialu "Mr. Robot", miałby zagrać przeciwnika Jamesa Bonda. Tak twierdzi opiniotwórczy magazyn Variety. W obsadzie znaleźli się również Naomie Harris (jako Moneypenny), Ralph Fiennes ("M"), Ben Whishaw ("Q") oraz Léa Seydoux, filmowa Madeleine Swann. Podobno producenci są zainteresowani współpracą z 37-latkiem, problemem może być jedynie grafik. Malek od marca do lipca przyszłego roku będzie nagrywał ostatni sezon "Mr. Robot". Przypomnijmy, za wcielenie się w postać Freddiego Mercury'ego Rami otrzymał statuetkę Złotego Globu oraz Oscara, co więcej, produkcja została okrzyknięta najlepiej zarabiającym biograficznym filmem muzycznym wszech czasów. Producenci nowego Bonda są podobno tak zdeterminowani, że starają się dopasować grafik pod aktora. Na plan kolejnego filmu o Agencie 007 na pewno wrócą Lea Seydoux, Ralph Fiennes i Naomie Harris.

Za reżyserię kolejnego Bonda odpowiedzialny będzie Cary Fukunaga ("Detektyw", "Jane Eyre", "Maniac").

James Bond 25. Jaki będzie nosił tytuł?

Jak podał The Mirror, film o Jamesie Bondzie będzie nazwany "Shatterhand". Fabuła opierać będzie się na książce "Never Dream of Dying" Raymonda Bensona (2001 rok). Tym razem Bond będzie walczył z niewidomym przywódcą Unii, francuskiej organizacji terrorystycznej.

Zdjęcia do nowej produkcji podobno ruszą na początku tego roku. Popularny tabloid podał również, że Barbara Broccoli (główna producentka filmów o Bondzie) chce namówić Adele, żeby nagrała nową piosenkę do filmu. Jej "Skyfall" okazał się hitem na całym świecie. Utwór zdobył Oscara, Złotego Globa, Brit Award, Critics' Choice Award, a także nagrodę Grammy.