Startuje nowe wydarzenie na muzycznej mapie Polski – Festiwal JIMEK +. Impreza jest sygnowana pseudonimem artystycznym Radzimira Dębskiego - jednego z najbardziej utalentowanych muzyków młodego pokolenia. Na dwudniowym festiwalu usłyszymy szeroki wachlarz kompozycji i aranżacji Jimka z jego orkiestrą i pod jego batutą. Festiwal uzupełnią polscy i zagraniczni goście. Pełny line-up festiwalu poznamy przed końcem sierpnia. JIMEK+. odbędzie się w dniach 5-6 października w Arenie Gliwice. Sprzedaż biletów ruszyła 6 lipca. Ceny biletów zaczynają się od 199 złotych.

Szykuje się coś dużego! Ideologiczna kontynuacja Solidarity of Arts na południu. Wielka arena, pełen symfoniczny skład i wielu gości. Stay tuned (zostańcie nastrojeni) - napisał na swoim Facebooku, Radzimir Dębski.

Jimek to jedna z najbardziej intrygujących postaci muzyki młodego pokolenia. Kompozytor, aranżer, instrumentalista. Ma w swoim dorobku spektakularne symfoniczne opracowania muzyki hip-hopowej, a z drugiej strony wiele utworów symfonicznych w tym entuzjastycznie oceniony tren skomponowany specjalnie na uroczystości związaną z 75. rocznicą Powstania w Getcie Warszawskim. Jest laureatem nagrody Orła przyznawanej przez Polską Akademię Filmową najwybitniejszym twórcom muzyki filmowej za muzykę do filmu ,,Sztuka Kochania”. W tym roku otrzymał również prestiżową, bo sygnowaną nazwiskiem Krzysztofa Komedy nagrodę za muzykę do filmu ,,Atak paniki”.