Tym razem naprawdę nie wiemy, czego oczekiwać. Wygląda na to, że kosmetyczna marka MAC weszła właśnie we współpracę z marką PUMA i pracują razem nad linią produktów. Będzie to kolekcja kosmetyków czy może streetwear w kolorystyce bestsellerowych cieni do powiek? To jeszcze pozostaje tajemnicą, ale MAC na swoim Instagramie opublikował tajemniczy czarno-biały teaser, w którym na tle migających logotypów pojawia się zarys... buta. Podpis zapowiada "mocne uderzenie warte oczekiwania". Być może już wkrótce w sprzedaży pojawią się po prostu piękne sneakersy, o których będą marzyć it girls na całym świecie.

Rok 2017 był przełomowy, jeśli chodzi o łączenie sił znanych, światowych marek. Zaskoczyli nas Louis Vuitton i Supreme (zobacz ich męską kolekcję >>) czy IKEA z Byredo (stworzyli razem zapach >>) oraz Off White (projekty dla millenialsów >>). Luksusowe firmy zaczęły współpracować z tańszymi, popularnymi brandami, by stać się bardziej ogólnodostępne. Teraz niespodziankę zrobili wszystkim MAC Cosmetics i Puma! Już niedługo zobaczymy ich wspólną kolekcję. Co to będzie? Ta informacja nadal pozostaje tajemnicą. Wiadomo, że premiera niezwykłego projektu jest zaplanowana na 2018 rok. Krótki teaser, jaki MAC opublikował na swoim instagramie, pokazuje czarne tło, a na nim cień buta sportowego. Możemy zatem spodziewać się nowego modelu sneakersów lub...linii kosmetyków przeznaczonych na trening. Jesteśmy coraz bardziej ciekawe efektów!

Z kim jeszcze działała Puma w tym roku? Sportowy gigant stworzył kolekcję z projektantką obuwia Sophią Webster (zobacz zdjęcia >>) oraz muzykiem The Weeknd (sprawdź >>). Furorę robią również filmy dokumentalne nakrecone przez brand, które prowadzi Cara Delevingne (obejrzyj >>). Marka pokazuje, że sport to styl życia wiążący się nie tylko z dbaniem o sylwetkę.

Być może dla świata mody przyszedł czas na łączenie marek pozornie od siebie odległych, reprezentujących inne gałęzie rynku. Czy łączenie sił projektantów i sieciówek, gwiazd i linii kosmetyków stało się dla nas już nudne? A może po prostu potencjał sprzedażowy będą mieć głównie chwilowe ciekawostki?

Zobaczcie teaser PUMA x MACPóki co nie wiemy wiele więcej, ale instagramowy zwiastun zdradza, że premierę efektów tej współpracy możemy spodziewać się w 2018 roku.