Przeziębienie w ciąży - jak je wyleczyć?

Kobiety w ciąży mają obniżoną odporność. To sprawia, że są bardziej podatne na infekcje, których nie powinno się lekceważyć. Pozornie niegroźne sezonowe choroby mogą zaszkodzić płodowi lub matce. Ale czy z każdą dolegliwością należy zgłosić się do lekarza? Nie panikuj, jeśli jesteś w ciąży i czujesz, że łapie cię przeziębienie. Bez problemu wyleczysz je w domu, stosując się do kilku prostych zasad. Pierwszą z nich jest rezygnacja z leków bez recepty, które mają zwalczać podstawowe objawy. Syropy na kaszel czy tabletki na gardło często nie są testowane na kobietach w ciąży, więc ich skutki uboczne mogą być nieznane. Jednak zanim pójdziesz do lekarza po antybiotyk (wiele z nich jest bezpiecznych dla płodu), postaw na naturalną kurację w domu

Ból gardła w ciąży - naturalne sposoby leczenia

Czujesz się osłabiona? Zrób sobie kilka dni wolnego, by wypocząć w domu. Postaw na lecznicze napary z ziół lub cytryny, pomarańczy, imbiru i miodu. Jeśli masz katar, zafunduj sobie domowe inhalacje. Wdychaj parę z kubka wypełnionego wrzątkiem zmieszanym z kilkoma kroplami olejku eukaliptusowego lub zaparzonego rumianku. Możesz też zakraplać nos solą fizjologiczną. Ubierz się za cebulkę i postaraj wypocić. Dzięki temu zbijesz gorączkę i szybciej powrócisz do zdrowia. Jedz pomimo braku apetytu. Postaw na warzywne zupy, sałatki z kaszą oraz owoce - najlepsze źródło witamin. Cierpisz na uciążliwy ból gardła? W zwalczeniu go pomogą domowe płukanki, czyli roztwór wody z solą lub sodą oczyszczoną. Pomocne są również babcine metody, czyli posiłki bazujące na czosnku i cebuli. Te dary natury to naturalne antybiotyki, mające w sobie moc bakteriobójczych substancji. 

Pamiętaj, by unikać kwasu acetylosalicylowego i środków zawierających ibuprofen. Zgłoś się do lekarza, gdy temperatura twojego ciała sięgnie 38 stopni lub domowa kuracja nie przyniesie rezultatów. Zwykłe przeziębienie często może przeobrazić się w anginę lub grypę. Nie ryzykuj w swoim stanie! 

W leczeniu przeziębienia pomaga SOK Z ROKITNIKA - przeczytaj >>