Przesilenie zimowe 2019 przypada na noc z 21 na 22 grudnia, chociaż tak naprawdę już 20 grudnia dzień będzie znacznie krótszy. Dlatego wyjątkowo astronomowie nazywają je w tym roku "potrójnym przesileniem". Taka też będzie jego energia - silna, wpływowa, zapowiadająca poważne zmiany.

Od pierwszego dnia zimy wszystko wokół zamiera, na zewnątrz jest ciemno, przychodzi czas na odpoczynek i reset. Na Słońce poczekamy do 6 stycznia, w międzyczasie celebrując Święta oraz Nowy Rok. Tak samo robili nasi przodkowie, których kalendarz był oparty na cyklach natury. Kiedy Słońce zamierało, zaczynali świętować, przeczekując wspólnie krótkie dni i zimne noce. 

Przesilenie zimowe 2019 - co zwiastuje?

Przed nami 2020 rok, w którym będzie rządzić żeńska energia. To dlatego, że dwukrotnie pojawia się w nim dwójka, przez numerologów uważana za liczbę o najbardziej kobiecej wibracji. Z kolei suma dwójek daje cyfrę 4, oznaczającą rozkład starych struktur, zarówno osobistych jak i społecznych. Zaczyna się czas manifestu siły żeńskiej, który umocni Słońce w Koziorożcu oraz koniunkcja Saturna, Plutona i Słońca nastepująca 12 grudnia. Według astrologów ta mieszanka zapowiada koniec starego systemu. Tak, jak siła męska kojarzy się z seksualnością, tak siła żeńska jest czystą miłością. Oznacza to, że w nadchodzącym roku będziemy mieć serce na dłoni i matczyną moc do wspierania innych czy zwalczania problemów. Swoje zachowanie zmienią również ci mężczyźni, którzy do tej pory skupiali się bardziej na uciechach cielesnych, a mniej na sferze uczuciowej. Nadchodzi czas przemiany i emanacji bezgraniczną miłością, opiekuńczością oraz harmonią. 

Przesilenie zimowe 2019 - jak na nas wpłynie?

Każda zmiana pory roku ma na nas wpływ psychiczny i fizyczny. Szczególnie przesilenie zimowe powoduje brak energii, senność, spadek nastroju, niskie libido, czy nawet zawroty głowy. Nie ma sensu się niepokoić. Natura słusznie pokazuje nam, żeby w tym czasie zwolnić tempo, odpocząć, pospać dłużej, podładować energię na świeżym powietrzu. To jedyny taki moment w roku, w którym trzeba zebrać siły na to, co nadchodzi. Zacząć przestawiać się na nową wibrację, jaką przynosi Nowy Rok oraz powrót Słońca 6 stycznia. 

Przesilenie zimowe 2019 - energia Słońca w zwrotniku Koziorożca

W trakcie przesilenia zimowego 2019 Słońce znajdzie się w zwrotniku Koziorożca. Jego energia zmotywuje w nas poczucie odpowiedzialności, ambicji i szacunku dla prawa oraz porządku. Nasi przodkowie, których przetrwanie zależało od dokładnej wiedzy o cyklach sezonowych, obchodzili rozpoczęcie się  zimy urządzając wigilie czy odprawiając rytuały oczyszczające. Ich duchowe obrządki miały na celu porzucenie starych nawyków i negatywnych uczuć oraz objęcie nadziei pośród ciemności, gdy dni znów zaczną się wydłużać.

Przesilenie zimowe 2019 - na czym się skupić?

Przesilenie zimowe jest wrażliwym czasem, w którym poczujesz się bardziej w harmonii z otaczającymi cię energiami. Uważa się również, że w trakcie przesilenia zasłona między naszym światem a wyższymi wymiarami jest o wiele cieńsza. Teraz łatwiej niż zwykle odczuwamy energię płynącą z kosmosu i anielskich królestw. Słuchaj intuicji oraz czerp inspiracje, na dniach przyjdą do ciebie najlepsze pomysły. Po tygodniach mroku spłynie na nas światłość wibracji roku 2020.