ELLE Beauty Podcast: "Przedłużanie i zagęszczanie włosów" 

Pamiętam, jak pierwszy raz zajrzałam na instagramowy profil Piotra - to było objawienie. Uświadomiłam sobie wtedy, jak bardzo toksyczny obraz przedłużania, zagęszczania, czy też "doczepiania" mamy zakorzeniony w naszych głowach. Wszystkie włosy, które "wyszły" spod rąk Piotra były naturalne, lekkie i zwyczajnie piękne, a ich właścicielki odmienione i jakby natchnione. I właśnie wtedy zaczęłam poważnie myśleć o zmianie swojej fryzury. Nie był to jednak zwyczajny estetyczny kaprys, ale pewna próba uleczenia. Stres ostatnich miesięcy (a nie oszukując się, pewnie lat) sprawił, że wypadła mi jakaś 1/3 włosów. A tego typu przypadków, czy po nerwicowych, czy post covidowych, czy też związanych z innymi poważnymi chorobami, jest wśród nas niestety całe mnóstwo. Napisałam do Piotra bardzo rozbudowaną wiadomość o tym, że ma być naturalnie, lekko, bez przesady, bez żadnej sztuczności, na co Piotr odpowiedział jedynie "robimy!". Przechodząc do konkretów - tak wyglądały moje włosy przed: 

A tak, wyglądały włosy po skończonym zabiegu: 

Cały proces trwał 9 minut. A ja, mimo zapewnień Piotra była pewna, że zajmie nam on przynajmniej 2 godziny. Fun fact - Piotr pobił Rekord Guinnessa w szybkości przedłużania i zagęszczania włosów. Naturalne kosmyki modelki musiał przedłużyć przynajmniej o 5 cm z każdej strony w mniej niż 13 minut. Wystarczyło mu 7!

"To jest ekstremalnie szybka metoda i bardzo łatwa. Uwielbiam to, że w tak krótkim czasie i bez większego wysiłku mogę wyczarować zupełnie nową fryzurę" 

Mówi Piotr. Technika, w której się specjalizuje, to technika "kanapkowa", polegająca na umieszczaniu naszego pasma włosów pomiędzy dwoma dodatkowymi pasmami, które delikatnie, ale trwale, się ze sobą sklejają. Jak się żyje z "doczepami"? Praktycznie tak samo, jak bez. Najważniejsza różnica, jaką dostrzegłam, to mycie głowy - teraz jestem znacznie delikatniejsza dla nasady moich włosów i bardziej uważnie podchodzę do całego procesu (a to bardzo dobrze!). Piotr poradził mi również wybranie innego szamponu - takiego, który nie obciąża górnej części włosów. Obawiacie się odsłoniętych "kanapek", ciężkości, plątania, ciągnięcia? Po trzech tygodniach życia w "nowych włosach" mogę śmiało zagwarantować, że nie spotka Was z nimi nic, poza komplementami.

O wszystkich wątpliwościach, faktach i mitach związanych z przedłużaniem i zagęszczaniem włosów rozmawiamy z fryzjerem Piotrem Sierpińskim. Zaprasza Aleksandra Charzewska: 

PS Na Instagramie ELLE.pl znajdziecie krótkie wideo, którym wraz z Piotrkiem udokumentowaliśmy cały zabieg. 

Posłuchaj: ELLE Beauty Podcast: "Francuzki" 

Jakie Francuzki są naprawdę? O urodowych mitach i atrybutach francuskiej kosmetyczki rozmawiamy w urodzinowym odcinku ELLE Beauty Podcast

Posłuchaj: ELLE Beauty Podcast: "Minimal makeup" 

Jak wykonać cały makijaż jednym produktem? O kosmetycznym minimalizmie rozmawiamy z Izą Kućmierowską w drugim odcinku ELLE Beauty Podcast

Posłuchaj: ELLE Beauty Podcast "Męski mani" 

ELLE Beauty Podcast