Marka biżuterii YES wraz z Fundacją Uniwersytetu Artystycznego organizuje konkurs, w którym można zdobyć roczne stypendium (w wysokości 1000 złotych miesięcznie - łącznie 12 000 złotych). Jest on adresowany do studentów i absolwentów uczelni artystycznych. Niezależnie od tego, czy zajmują się projektowaniem mody, biżuterii, wzornictwa przemysłowego, ceramiki czy architektury.

"Poszukujemy młodych, otwartych umysłów z entuzjazmem podchodzących do projektowania, zakochanych w designie. Program Stypendialny YES kierujemy do osób, dla których czymś naturalnym jest poszukiwanie nowych wzorców piękna i tworzenie dla współczesnego człowieka. Chcemy pomagać najzdolniejszym – oni będą współtworzyć przyszłość wzornictwa, być może także w YES" - mówi Magda Dąbrowska - Projektantka YES, jurorka Programu Stypendialnego.

Konkurs ma dwa etapy. Finaliści pierwszego z nich, zaprezentują swoje prace na wystawie, która odbędzie się w ramach Poznań Design Days. W Poznaniu poznamy także zwycięzców Programu Stypendialnego, wyniki zostaną ogłoszone na wernisażu wystawy 6 maja 2016 roku.

Projekty uczestników  oceniać będzie jury w składzie: Tomek Rygalik, Miśka Miller Lovegrove, Krzysztof Stróżyna i projektantki YES - Magda Dąbrowska i Kasia Bukowska.

Jak wziąć udział w konkursie?
Wypełnij formularz zgłoszeniowy i udostępnij w nim swoje projekty. Formularz aplikacyjny oraz szczegółowe informacje dostępne są na stronie: YES.pl/program-stypendialny. Zgłoszenia można wysyłać do 12 kwietnia 2016 roku.

Oprócz nagrody głównej przewidziane są również dwie mniejsze nagrody pieniężne, a także wsparcie promocyjne uczestników. Nie czekajcie! Do dzieła!