Od ponad 25 lat Clarins zaangażowany jest we wspieranie badań nad reumatoidalnym zapaleniem stawów. W ubiegłym roku, we współpracy z Fundacją Arthritis rozpoczął międzynarodowe poszukiwania projektów badawczych w celu zidentyfikowania i sfinansowania tych najlepszych, które skupiły się na tym, jak czynniki środowiskowe mogą wpływać na tę chorobę. Zwycięzcą okazał się… projekt MIRIAD

 

Projekt MIRIAD prowadzony przez prof. Maxime’a Bréban ze Szpitala Ambroise-Paré w Paryżu (Francja) oraz Instytut Badań nad Rolnictwem (INRA) i Instytut Biotechnologii we Flandrii (Belgia), będzie skupiał się na badaniu wpływu diety i środowiska na reumatoidalne zapalenie stawów, poprzez badania flory bakteryjnej jelit. Mikroflora? Termin ten odnosi się do wszystkich mikroorganizmów znajdujących się w jelitach, które pomagają zapewnić podstawowe funkcje, takie jak trawienie i ochrona przed "złymi" bakteriami. Czy brak równowagi we florze bakteryjnej w jelitach może być przyczyną chorób? Czy to możliwe by stało się to przyczyną choroby autoimmunologicznej? Czy możemy zidentyfikować bakterie za to odpowiedzialne? Jeśli tak, to czy jesteśmy w stanie przywrócić równowagę i mieć nadzieję na leczenie tych chorób? Często słyszymy "jesteś tym, co jesz", czy istnieje zatem związek między mikroflorą, a jedzeniem? Jeśli tak, to jaki jest ten związek? A co jeśli, dostosowując naszą dietę, możemy również pomóc złagodzić objawy choroby? Próbując odpowiedzieć na te pytania i zrozumieć wpływ diety oraz środowiska na reumatoidalne zapalenie stawów, projekt MIRIAD ma na celu:

1. Zidentyfikować marker diagnostyczny tych chorób.

2. Określić nawyki żywieniowe, które mogą mieć na nie wpływ.

3. Przetestować nową strategię terapeutyczną, która obejmuje zrównoważenie flory jelitowej u pacjentów, u których zdiagnozowano reumatoidalne zapalenie wielostawowe lub spondyloartretyzm.

Choroba, która dotyka nawet młodych ludzi

93% osób we Francji twierdzi, że cierpi z powodu bólu stawów. 1 na 2 osoby twierdzi, że ból jest tak silny, że wpływa to na ich codzienne życie. Zapalenie stawów, mimo iż często jest związane z wiekiem, może dotyczyć także młodych dorosłych (1/3 młodych dorosłych we Francji, w wieku 18-24 lata - cierpi na choroby reumatyczne), a nawet nastolatków czy dzieci i noworodków (4000 we Francji). Niestety, wciąż brakuje skutecznych metod leczenia, dlatego też Fundacja Arthritis od 27 lat, wspiera tego typu badania i chce mieć możliwość oferowania prawdziwej terapii tych, niekiedy śmiertelnych, chorób.

Olejek do ciała "Tonic" Clarins

Finansowanie tego projektu pochodzić będzie ze sprzedaży Olejku do ciała „Tonic” od Clarins

W 2016 r., dzięki sprzedaży olejku do ciała „Tonic”, Clarins zabrał kwotę 250 000 €. W 2017 r., chce zebrać jeszcze więcej! Ta inicjatywa nadal trwa i będzie prowadzona przez wszystkie filie oraz dytrybutorów Clarins Group na świecie. W samym sercu 100% czystej mieszanki ekstraktu roślinnego znajduje się olejek z mięty polnej, który pomaga tonizować skórę, dając natychmiastowe uczucie świeżości. Przywrócenie tej równowagi dla ciała i umysłu symbolizuje pragnienie Clarins do jeszcze większego wsparcia fundacji w zakresie badań nad stawami. Z każdym zakupem olejku do ciała "Tonic" Clarins dokona wpłaty na program badawczy Miriad. Olejek do ciała „Tonic” był jednym z pierwszych produktów opracowanych przez markę Clarins. Ponadczasowy i oparty w 100% na czystych ekstraktach roślinnych, zawiera w sobie całe doświadczenie marki Clarins. To najlepszy przyjaciel każdej kobiety, zwłaszcza w okresie ciąży lub podczas odchudzania ze względu na właściwości wspomagające ujędrnianie i wygładzenie skóry.