Objętość włosów - odpowiedni wybór suszarki i szczotki

Dobra suszarka może zdziałać cuda. To produkt, w który warto zainwestować. Bo wielofunkcyjny sprzęt nie tylko będzie służył przez lata, ale również sprawdzi się w wielu sytuacjach. Aby dodać włosóm objętości, warto na przykład suszyć je chłodnym powietrzem. To niebędny element do uzyskania trwalszego efektu. Najpierw należy wyciągnać włosy na szczotkę, owiewając je ciepłym strumieniem, a następnie zostawić nakręcone pasmo i owiewać przez kilkanaście sekund chłodnym powietrzem. Bardzo wysoka temperatura powietrza sprawia, że włosy opadają.
Jeśli twoje włosy są długie, warto zaopatrzyć się w okrągłą szczotkę o średnicy ok. 6 centymetrów, w przeciwnym razie trudno będzie pracować nad zwiększeniem objętości. Zamiast tego będą robiły się loki. Poza tym, warto sięgnąć po szczotkę, która ma mieszankę włókien naturalnych i nylonowych. Metalowe szczotki ze sztucznym, twardym włosiem mogą niestety łamać kruche i cienkie włosy.

Objętość włosów - dobierz odpowiedni kosmetyk

W tym momencie na rynku kosmetycznym istnieje tak wiele produktów do zwiększania objętości włosów, że nietrudno o zawrót głowy. Świetnie radzą sobie na przykład pudry i proszki. Nie radzimy jednak nakładać ich przy czubku głowy, bowiem mogą sklejać włosy. Znacznie lepiej jest oddzielić górną cześć włosów, a proszek zaaplikować niżej (mniej więcej w połowie długości włosów) i przykryć górnym pasmem. Z dodaniem objętości świetnie radzą sobie także spray'e.

Objętość włosów - ekspresowe rozwiązania

Peter
Butler,stylista, który pracuje zAnne Hathawayi GeorgiąMayJagger radzi, by użyć do zwiększenia objętości suchego szamponu. Produkt działa sam w sobie, ale jeśli ci się spieszy, a całości fryzury daleko jest do ideału, po użyciu suchego szamponu, możesz związać włosy w koński ogon, spryskać go sprayem do zwiększenia objętości, bądź lakierem do włosów, lekko podtapirować i fryzura gotowa.

Doutzen Kroes fot. serwis prasowy

Piękne włosy? Najpierw pozbądź się złych nawyków>>