Primark w Polsce - to już pewne. O tym, że irlandzka marka pojawi się również w naszym kraju informowaliśmy was już wcześniej, ale dopiero dziś konsorcjum Associated British Foods, będące właścicielem marki, potwierdziło oficjalnie tę wiadomość. Firma od ponad dwóch lat prowadziła negocjacje dotyczące kilku lokalizacji w dwóch miastach: w Warszawie i Krakowie. Początkowo mówiono o dwóch lub nawet o czterech butikach. Teraz wiemy już na pewno, gdzie pojawi się pierwszy sklep Primark w Polsce.

Primark w Polsce: ujawniono datę otwarcia pierwszego sklepu w Warszawie >>

Czytaj też: Primark w Polsce - 20 rzeczy, które chcemy mieć >> 

Primark w Polsce: kiedy i gdzie pojawi się pierwszy sklep

Pierwszy sklep Primark w Polsce zostanie otwarty wiosną 2019 rokuw budowanej właśnie warszawskiej Galerii Młociny (Echo Investment). Jego powierzchnia będzie oscylować w granicach 7 tys. m2, zaś całe centrum handlowe będzie miało 81 tys. m2. Oprócz marki Primark, w nowej galerii znajdziemy jeszcze 219 sklepów, prawie 50 punktów gastronomicznych (restauracje i kawiarnie), kino, park rozrywki z trampolinami, klub fitness, a także centrum medyczne.

Więcej: Nowa kampania MANGO - cały lookbook. Na zdjęciach m.in. Adrien Brody>>

Primark powstał w 1969 roku w Dublinie. Sieć ma już ok. 350 sklepów w 11 krajach, m.in. w Wielkiej Brytanii (znacie słynny butik na Oxford Street?), Hiszpanii, Portugalii, Niemczech, Holandii, Belgii, Austrii, Francji, Włoszech i USA.

Zobacz: Styl rebel - skąd wzięła się ramoneska i jak się noszą buntowniczki?>>