Najnowszy sezon Plotkary już wkrótce na HBO GO

Serial Max Original Plotkara, przedstawiający losy nowej generacji nastolatków z Upper East Side, będzie miał swoją premierę w Polsce w HBO GO już 26 października. Jednak to nie koniec dobrych wiadomości! Razem z najnowszym sezonem serialu do serwisu dodane zostaną także wszystkie sezony kultowej wersji Plotkary sprzed kilkunastu lat.

Nowa Plotkara (Gossip Girl), serial Max Original, za który odpowiada Joshua Safran - scenarzysta i producent wykonawczy wersji sprzed kilkunastu lat, to kontynuacja tego kultowego już klasyka serialowego. Produkcja przenosi nas z powrotem na Upper East Side, gdzie - dziewięć lat po wydarzeniach z poprzedniej wersji - śledzimy poczynania kolejnego pokolenia nastoletnich nowojorczyków z prywatnych szkół. Każdy ich krok opisywany jest tym razem w mediach społecznościowych. Nowa produkcja przygląda się zmianom, które zaszły w ciągu ostatnich lat, nie tylko w social mediach, ale także w samym krajobrazie Nowego Jorku.

Plotkara: fabuła 

Akcja premierowego sezonu ma miejsce osiem lat po zakończeniu znanej przez nas historii, stąd nowi bohaterowie. "Plotkara" nadal opowiada o sprawach sercowych młodych nowojorczyków, a dokładnie grupy uczniów Constance & St. Jude's. Nie brakuje tu też tajemnic, dramatycznych sytuacji oraz świetnych kostiumów. Uwaga, pojawi się też wątek LGBTQ+. W rozmowie z magazynem Cosmopolitan showrunner Joshua Safran ujawnił, że pojawi się nieoczekiwany zwrot akcji i że "bardzo chciałby zobaczyć rozmowę, która będzie się toczyć wśród osób, które to zobaczą".

Na razie zamówiono 10 odcinków nowej "Plotkary".

Plotkara: obsada i twórcy

Serial Max Original oparty jest na bestsellerowych powieściach Cecily von Ziegesar oraz na oryginalnym serialu opracowanym przez Josha Schwartza i Stephanie Savage, który emitowany był w latach 2007-2012. W rolach głównych w nowej produkcji występują: Jordan Alexander, Eli Brown, Thomas Doherty, Tavi Gevinson, Emily Alyn Lind, Evan Mock, Zion Moreno, Whitney Peak oraz Savannah Lee Smith.

Serial Plotkara wyprodukowany został przez Fake Empire i Alloy Entertainment we współpracy z Warner Bros. Television i CBS Studios. Twórcą i producentem wykonawczym serialu jest Joshua Safran z Random Acts. Producentami wykonawczymi są także Josh Schwartz i Stephanie Savage z Fake Empire, oraz Leslie Morgenstein i Gina Girolamo z Alloy Entertainment. Lis Rowinski z Fake Empire pełni funkcję współproducentki wykonawczej.

Plotkara: zwiastun