Za nami premiera najnowszego Kalendarza YES zatytułowanego "Siła kobiecej duszy". Skąd ten tytuł? Twórcy najnowszego wydawnictwa zainspirowali się ludową mitologią oraz naturą. Co więcej, prezentowane zdjęcia powstały "wśród strumieni i jezior Warmii.". Dlaczego akurat to miejsce? To właśnie woda kojarzy się z magią, nadzwyczajnymi stworzeniami czy rusałkami. Jak możemy przeczytać w informacji prasowej: "Woda i kobieca moc były także punktem wyjścia dla The Kissinger Twins i projektantów YES. Blask złotej biżuterii porównać można do słońca odbijającego się w tafli jeziora".

Autorami zdjęć jest wspomniany już duet The Kissinger Twins, czyli Katarzyna Kifert i Dawid Marcinkowski. Na co dzień mieszkający w Singapurze reżyserzy, fotograficy i artyści multimedialni w 2013 roku otrzymali prestiżową nagrodę Webby Awards. Zaś gwiazdą Kalendarza YES została Ola Kędrzyńska. Modelka razem z pozostałymi gośćmi pojawiła się w warszawskim Concept Store YES. Premiera Kalendarza YES 2017 – Siła Kobiecej Duszy - zobacz zdjęcia z wydarzenia >>

"U nas nic nie dzieje się przypadkiem. Kolekcje YES tworzą nasi Projektanci lub inni zaproszeni do współpracy twórcy. Chcemy, żeby historię naszej biżuterii również opowiadali wybitni artyści, w tym przypadku fotografii i filmu. Sama forma, choć zawsze zwieńczona tradycyjnie drukowanym Kalendarzem, co roku ewoluuje. Tym razem, dzięki współpracy z Kasią i Dawidem, poszerzyliśmy Świat YES o imersyjną technologię wirtualnej rzeczywistości, która redefiniuje doświadczenie marki i pozwala odbiorcy dosłownie znaleźć się w lesie sam na sam z Olą, naszą Muzą." - mówi Mateusz Madelski, wiceprezes YES.

Partnerem technologicznym Premiery Kalendarza YES jest HTC Vive.

Fotografie i reżyseria: Katarzyna Kifert (The Kissinger Twins)
Kreacja i reżyseria: Dawid Marcinkowski (The Kissinger Twins)
Modelka: Ola Kędrzyńska
Operator: Kuba Kossak
Stylizacja: Andrzej Sobolewski
Makijaż: Magda Atkins
Fryzury: Michał Bielecki
Backstage foto: Wojtek Pawłowski
Koordynacja projektu: Monika Klejewska & Mateusz Madelski
Projekty biżuterii: Kasia Bukowska-Brencz & Magda Dąbrowska