WoshWosh zbiera buty dla bezdomnych

Pracownicy WoshWosh na co dzień trudnią się czyszczeniem, renowacją czy usługami szewskimi. To właśnie tuta często trafiają do naprawy oryginalne sneakersy, klapki czy botki, które chcemy odnawiać zamiast wyrzucać. Wraz jednak z nadejściem chłodniejszych miesięcy firma postanowiła zrobić coś w słusznej sprawie i wykorzystać umiejętności profesjonalnego dbania o obuwie, by pomóc najbiedniejszym. "Na pewno każdy z Was ma w szafie zimowe buty, w których nie chodzi. Nie wyrzucajcie ich - zamiast tego przynieście je do WoshWosh. My (w miarę możliwości) nadamy butom blask i przekażemy bezdomnym. W ramach dodatkowej zachęty - dorzucamy od siebie 20% zniżki*, na drugą parę butów, którą już dla siebie możecie odnowić, wyczyścić bądź naprawić" czytamy na fanpage'u firmy. 

Modne sneakersy, które już noszą influencerki [trendy wiosna 2020] >>

Modne buty uniseks dla Ciebie i Twojego faceta (możecie kupić takie same) >>

Swoje buty wystarczy zanieść do dowolnego punktu WoshWosh w Polsce od 4 do 18 listopada. Główne lokalizacje tej oryginalnej "firmy szewskiej" znajdują się w Warszawie pod adresami ul. Solec 81b p.60 i ul. Międzyborska 57/65. Poza tym buty można dostarczyć do specjalnych Pick Up Pointów między innymi w Lublinie, Swarzędzu czy Gdańsku (pełną listę znajdziecie na Facebooku WoshWosh). Jak dodają organizatorzy akcji - obuwie da się też po prostu wysłać do ich pracowni na Solcu, a każda pomoc jest mile widziana. 

"Buty na ulicy to "być albo nie być", szczególnie gdy robi się coraz chłodniej. Przejrzyjcie swoje szafy - na pewno znajdziecie parę niepotrzebnych zimowych butów, które dla bezdomnego będą ogromnym ratunkiem" zachęcają właściciele WoshWosh.

W ten sposób można pomóc osobom bezdomnym w tym najtrudniejszym sezonie, bo często to właśnie buty warunkują znoszenie mrozów i minusowych temperatur oraz zwiększają szanse na przetrwanie. Szczególnie, jeśli są porządne i całe. W zeszłym roku w ramach pierwszej edycji akcji zebrano 1082 pary butów, które po odnowieniu przez WoshWosh szybko trafiły do bezdomnych. W tym roku organizatorzy liczą na to, że uda się pomóc jeszcze większej liczbie osób, dlatego też przedłużono czas trwania zbiórki.