O wyjątkowych butach Melissa tworzonych z innowacyjnego, przyjaznego dla środowiska tworzywa PVC, głośno jest już w 80 krajach na całym świecie. Wszystko za sprawą unikalnego designu i dobrej sławy, którą marka zawdzięcza między innymi doskonałym warunkom pracy zapewnianym wykształconym rzemieślnikom zatrudnionym przy produkcji obuwia w Brzylii. Wiedzieliście, że grono zagorzałych miłośniczek potocznie zwanych „melissek” stale powiększa się już od ponad 40 lat? 

Jeśli wierzyć prestiżowemu raportowi najbardziej pożądanych marek i akcesoriów sezonu wg globalnego portalu Lyst, Fila to jedna z 3 najpopularniejszych brandów minionego roku. Na rynku działa już prawie 100 lat, a od samej premiery, o kultowym już modelu Fila Disruptor marzyli chyba wszyscy. Same od dawna  mamy je z resztą w swojej szafie.

Współpraca tych dwóch, pozornie całkiem odmiennych światów, zaowocowała limitowaną kolekcją Melissa + Fila. Znajdziecie w niej 4, absolutnie zaskakujące projekty: klapki (które stałym klientom z pewnością przypominać będą najpopularniejszy produkt z metką Melissa, tym razem ozdobiony charakterystycznym dla streetwear’owego giganta logo), sandały (efektownie łączące wygodę z nieszablonowym, z założenia nieco „niezgrabnym” designem), sneakersy (utrzymanr w charakterystycznej kolorystyce granatu, czerwieni i bieli) oraz nerkę – modowy symbol przełomu balansujących na granicy kiczu lat 80. i zwariowanych lat 90. 

Limitowaną kolekcję Melissa + Fila nabyć będzie można jedynie w londyńskich, nowojorskich i brazylijskich butikach Galerii Melissa, poprzez stronę internetową Melissa oraz w wybranych punktach na całym świecie. W Polsce, stacjonarnie znajdziecie ją jedynie w Vitkacu.