Beata Kozidrak doczekała się pięknego upamiętnienia za życia. 2 lutego 2019 w Teatrze Współczesnym w Szczecinie odbędzie się bowiem premiera spektaklu "Być jak Beata". Nazwiska dopisywać nie trzeba. W końcu w Polsce „Beata” jest tylko jedna. I nie mam tu na myśli byłem pani premier, której co i rusz imały się kolejne wypadki i mini-katastrofy w ruchu drogowym…

"Być jak Beata" - sztuka o Beacie Kozidrak

Sztuka o Beacie Kozidrak nie będzie typowym musicalem.  I choć ze sceny usłyszymy największe przeboje zespołu Bajm i samej Beaty, to jednak fokus realizacyjny zostanie położony na to, co i jak na kolejnych etapach swojego życia przeżywała królowa polskiej estrady. Za pomysł oraz scenariusz przedsięwzięcia odpowiada Piotr Domalewski - autor filmu „Cicha noc”, a więc laureat Złotych Lwów na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w 2017 roku. Reżyserią spektaklu zajęła się Magda Miklasz. O jego muzyczną stronę zadba zaś Tomasz Lewandowski, który będzie także dowodził zespołem grającym w czasie występów na żywo.

"Być jak Beata" - obsada

W obsadzie sztuki "Być jak Beata" znaleźli się Maria Dąbrowska, Magdalena Wrani-Stachowska, Arkadiusz Buszko, Maciej Litkowski oraz Jacek Piątkowski. Smutna wiadomość o szczecińskim spektaklu "Być jak Beata" jest taka, że na scenie nie zobaczymy samej Beaty Kozidrak.

Mamy jednak głęboką nadzieję, że spotkamy się z nią na premierze sztuki! EDIT: Wokalistka właśnie potwierdziła swój udział w wydarzeiu.

Sztukę już teraz promuje i zapowiada plakat Oli Zielińskiej. Ten zobaczycie poniżej: