"Sexify" Netflix: nowy polski serial dla słynnej platformy streamingowej

Netflix zapowiedział właśnie na Instagramie swój nowy serial, który zostanie wyprodukowany w Polsce: "Młode umysły + przeniesienie życia sexualnego ludzkości o lvl wyżej = Sexify""Sexify" dołączy tym samym do kilku innych polskich produkcji Netflix Originals, tuż obok serialu "1983" (w rolach głównych wystąpili Zofia Wichłacz, Maciej Musiał, Andrzej Chyra, Robert Więckiewicz"), 

O czym opowiada serial? "Sexify" przedstawi losy trzech młodych dziewczyn, które na potrzeby prestiżowego studenckiego konkursu stworzą własny start-up.

Ich projekt jest bardzo nowatorski i ma być rewolucją w życiu erotycznym. "Sexify", bo tak go nazwały, zobowiązuje je do tego, by w imię nauki i wygranej dogłębnie studiować tajniki świata seksu (a przy okazji coraz lepiej poznać siebie same). W serialu nie zabraknie humoru wymieszanego z prowokacją oraz prawdziwej opowieści o życiu współczesnych młodych dziewczyn: ich dojrzewaniu, odkrywaniu kobiecej siły i seksualności. Natalia (w tej roli debiutująca Aleksandra Skraba) to 23-letnia studentka informatyki, która pochodzi z małego miasta i jest na tyle zdeterminowana, że zrobi wszystko, by wygrać w konkursie i osiągnąć sukces. Paluna (Maria Sobocińska - "Pan T.", "Wszystko dla mojej matki", "Wołyń") jest najlepszą przyjaciółką Natalii, z którą zna się jeszcze z czasów liceum. Studiuje chemię i dołącza do projektu z nadzieją, że pomoże jej on naprawić jej siedmioletni związek, w którym zaczyna się psuć. Monika (Sandra Drzymalska - "Powrót", "Psy 3") mieszka z Natalią w jednym akademiku. Ma bogate doświadczenie, więc zostaje zwerbowana do zespołu w roli ekspertki od seksu. 

Te słynne filmy na Netflix zaraz znikną z platformy! O jakie tytuły chodzi? >>

Świętuj Dzień Kobiet z Netflix. "Ponieważ obejrzała" to specjalna kolekcja filmów i seriali, która powstała przy współpracy z ONZ Kobiety>>

"Jesteśmy niezmiernie podekscytowani mogąc ogłosić powstanie trzeciego polskiego serialu oryginalnego - Sexify. W Polsce brakowało produkcji o życiu młodych ludzi, a Sexify jest tym bardziej wyjątkowe, że w niezwykle swobodny, a zarazem bardzo prawdziwy sposób pokazuje życie współczesnych kobiet, także to erotyczne. Cieszymy się, że wraz z Akson Studio i wspaniałym, pełnym pasji i talentu zespołem zekranizujemy tę świeżą, zabawną, a zarazem prowokującą historię” - powiedziała Monica Alexander, menedżerka ds. treści oryginalnych Netflix.

"Sexify" - premiera, obsada, ekipa produkcyjna

W rolach głównych zobaczymy polskie aktorki młodego pokolenia, takie jak Aleksandra Skraba, Maria Sobocińska i Sandra Drzymalska. Za reżyserię i scenariusz komediodramatu odpowiadają Piotr Domalewski i Kalina Alabrudzińska, z kolei producentami "Sexify" zostali Jan Kwieciński, Małgorzata Fogel-Gabryś i Agata Gerc. Za produkcję odpowiada Akson Studio, znane między innymi ze współpracy z takimi nazwiskami, jak Andrzej Wajda, Jan Komasa i Jerzy Skolimowski oraz produkcji licznych reklam, dokumentów, seriali, filmów fabularnych, programów rozrywkowych i spektakli teatru telewizji. Serial ma mieć osiem odcinków i trafić na platformę Netflix jeszcze w 2020 roku. 

"Sexify to projekt, który daje szansę na to, żeby w lekkiej, żartobliwej formie opowiedzieć o ważnych współczesnych problemach. Mam ogromne szczęście, że stałem się częścią tego niezwykłego przedsięwzięcia. Praca nad nim to wspaniały czas, z pełnymi pomysłów i energii ludźmi” przyznaje Piotr Domalewski, a Kalina Alabrudzińska dodaje: "Cieszę się, że w Sexify mogę opowiedzieć o młodych kobietach, które wiedzą, że nic nie muszą, a mogą wszystko".

Serial Netflix z Joanną Kulig. Znamy datę premiery "The Eddy"!>>