Jeszcze niedawno informowano, że nie powstanie kolejna odsłona „Niezniszczalnych” oznaczona numerkiem „4”, ale spin-off pod roboczym tytułem „A Christmas Story”. Tym razem jednak doniesienia amerykańskich mediów się nie potwierdziły, ponieważ oficjalnie potwierdzono przygotowanie właśnie „Niezniszczalnych 4”. Zdjęcia do kontynuacji mają ruszyć już w październiku tego roku.

Jak to zwykle w przypadku serii bywa, obsada może robić wrażenie. Wiadomo już oficjalnie, że w „czwórce” pojawią się: Jason Statham jako Lee Christmas, Dolph Lundgren (Gunner Jensen), Randy Couture (Toll Road) i Sylvester Stallone (Barney Ross). Dodatkowo potwierdzono udział takich gwiazd jak Megan Fox, Tony Jaa oraz 50 Cent.

„Niezniszczalnych 4” wyreżyseruje Scott Waugh, który jest byłym kaskaderem, a w swoim CV ma średnio udany film „Need For Speed”. Autorem scenariusza jest natomiast Spenser Cohen. Film powstanie we współpracy wytwórni Lionsgate oraz Millennium Media. Nie jest znana data ewentualnej premiery wysokobudżetowej produkcji akcji.

„Niezniszczalni” – w hołdzie kultowym filmom

W 2010 roku swoją premierę miała pierwsza odsłona „Niezniszczalnych”. Założeniem filmu było oddanie klimatu kultowych filmów akcji oraz sensacyjnych z lat 80. oraz 90. Potwierdzała to nie tylko obsada, ale również scenariusz, w którym nie brakowało nawiązań, a nawet klisz pochodzących z wielu cenionych produkcji z poprzednich dekad. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę, a pierwsza odsłona spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem widzów na całym świecie. Film zarobił prawie 200 milionów dolarów i szybko jasnym stało się, że powstaną kolejne części.

Film „Niezniszczalni 2” zadebiutował w 2012 roku, natomiast „Niezniszczalni 3” w 2014 roku. Oba naszpikowane były gwiazdami kina akcji i oba okazały się niebywałym sukcesem finansowym. Na czwartą odsłonę przyjedzie nam poczekać wyjątkowo długo, ale już teraz mamy pewność, że powstanie. W ostatnich latach pojawiało się bowiem wiele doniesień sugerujących, że ostatnią odsłoną serii może być „trójka”. Szczęśliwie tak się jednak nie stało!