Trendy spod hashtagu #y2knostalgia nieustannie krążą po TikToku i zachęcają nas do tego, by spojrzeć bardziej przychylnym okiem na coś, co jeszcze do niedawna uchodziło za obciach. Nawet jeśli byliście naocznymi świadkami popularności cherry coke hair i 20 lat temu ten kolor włosów do was nie przemawiał – być może dziś, w bardziej odświeżonej wersji, będzie dobrą inspiracją na wiosenną metamorfozę.

Cherry coke hair – jak wygląda ten odcień włosów?

Styliści z najmodniejszych salonów fryzjerskich w LA i Nowym Jorku już zauważyli, że coraz więcej klientek jest zainteresowana zmianą koloru włosów na ten zbliżony do wiśniowej coli albo wiśniowego likieru. „Gdy ktoś prosi mnie o cherry coke hair, rozumiem przez to ciemny, kasztanowaty kolor, który sytuuje się gdzieś pomiędzy kruczoczarnym i rudym” – tłumaczy nowojorska fryzjerka Cherin Choi. Pierwsze podchwyciły ten trend gwiazdy TikToka, od których wszystko się zaczęło, m.in. Hayley Bui i Erika Titus. Niedawno na ten kolor pofarbowała włosy także Megan Thee Stallion oraz Dove Cameron. Było kwestią czasu, aż wiśniowe włosy staną się hitem w salonach fryzjerskich.

Cherry coke hair wydaje się być udaną fuzją dwóch trendów, które od jakiegoś czasu zaczęły robić karierę w social mediach: mowa o rudym kolorze włosów oraz estetyce „succubus chic”, czyli tajemniczej femme fatale, której znaki rozpoznawcze to długie, czarne włosy i mocny makeup. Cherry coke hair nie są bowiem typowym odcieniem rudego, lecz bardzo ciemnym, niemal czarnym brązem z kasztanowymi podtonami, które ujawniają się gdy pada na nie światło.

@chriserkhova do we love it? 🥤🍒 #blackcherryhair #cherryhair #hairinspo #pinteresthair #pinteresthairinspo #redhair ♬ sexy chick - speed songs

Zanim jednak skusisz się na black cherry hair, weź pod uwagę kolor wyjściowy swoich włosów. Fryzjerzy najbardziej polecają go posiadaczkom naturalnie brązowych pasm – nie za jasnych i nie za ciemnych. Cherin Choi stanowczo odradza przy tym samodzielne eksperymenty z farbami do użytku domowego, ponieważ na włosach zbytnio odbiegających od średniego brązu ostateczny efekt może być nieprzewidywalny. Włosy mogą przed koloryzacją wymagać rozjaśnienia albo przyciemnienia, dlatego lepiej zdać się na umiejętności profesjonalisty. Eksperci zaznaczają też, że choć cherry coke hair wyglądają niesamowicie tuż po wyjściu z salonu, żeby utrzymać kasztanowy odcień trzeba sumiennie stosować kosmetyki do włosów koloryzowanych – najlepiej te zaprojektowane specjalnie z myślą o rudych odcieniach. Przykładem może być odżywka Wella Professionals Invigo Red Recharge, która odświeża czerwone pigmenty i kondycjonuje pasma. Dzięki niej na włosach nie pojawią się żółte i miedziane podtony, które mogą popsuć cały efekt. Co kilka myć warto też nałożyć intensywnie pielęgnującą maskę z keratyną, aby odbudować zniszczenia wywołane koloryzacją i stylizacją na gorąco. Sprawdzi się np. maska naprawcza Arganicare z keratyną, olejem arganowym i witaminą E, która wypełni ubytki w strukturze włosów, wzmocni je i nada zdrowy połysk.