The category is... final season! Trzeci sezon ,,Pose" skupi się na kryzysie związanym z AIDS, który w latach 80. uderzył w Nowy Jork. Finał przełomowego serialu odbędzie się jeszcze w tym roku.

,,Pose": o czym opowiada popularny serial?

Akcja serialu rozgrywa się w latach 1986-1988 w Nowym Jorku. ,,Pose" nie tylko pokazuje różnorodność miasta, które nigdy nie śpi ale przede wszystkim przybliża historie społeczności LGBT i jej członków zgromadzonych wokół słynnych ,,domów". Serial powstał na podstawie dokumentu ,,Paris Is Burning" autorstwa Jennie Livingstone, który ukazuje społeczność LGBT oraz jej członków łączących się w komuny — zwane właśnie domami, którzy na modnych balach rywalizują w różnorodnych kategoriach o pożądane trofea.

Netflix: nowości na kwiecień 2021. Co warto obejrzeć w tym miesiącu? Najlepsze filmy i seriale [LISTA PREMIER]

,,Pose": obsada serialu Ryana Murphy'ego

Niektórzy bohaterowie serialu byli wzorowani na podstawie prawdziwych postaci, podobnie jak ,,domy", które także odgrywają pierwszoplanowe role. Przykładem są m.in.: Jose Gutierez Xtravaganza, wynalazca voguingu i członek legendarnego House of Xtravaganza oraz Jose Pendavis Williams, członek House of Pendavis.

W serialu występują m.in. MJ Rodriguez jako Blanca Rodriguez, Indya Moore w roli Angel, Dominique Jackson wcielająca się w Elektrę Abundance, Hailie Sahar czyli Lulu Abundance, Angelica Ross w roli Candy Abundance, Ryan Jamaal Swain jako Damon Richards i last but not least - Billy Porter czyli Pray Tell.

,,Pose": zobacz zapowiedź finałowego sezonu serialu

Serial Ryana Murphy'ego czeka dramatyczny i poruszający finał. Trzeci sezon będzie poświęcony skutkom związanym z epidemią AIDS, która dotknęła Nowy Jork w latach 80.

„Wiedziałem, że ta choroba pożre mnie żywcem, ale nie wyjdę z domu bez walki”. - mówi Pray Tell w zapowiedzi

Fragmenty z protestów ACT UP przeplatają się z dramatycznymi chwilami w życiu bohaterów i urokiem rywalizacji na kultowych balach. Zobaczcie chwytający za serce zwiastun ostatniego sezonu serialu.

Premiera trzeciego sezonu ,,Pose" odbędzie się 2 maja na FX.

,,Pose": gdzie obejrzeć serial?

Amerykański serial łączący elementy dramatu i musicalu jednocześnie emitowany jest od 3 czerwca 2018 roku przez stację telewizyjną FX. ,,Pose" dostępny jest także na platformie Netflix.

Najlepsze filmy oraz seriale o gejach i lesbijkach na Netfliksie>>