Ze smart rozwiązań korzystamy wszyscy, ale nie ulega wątpliwości, że niektórych ten temat interesuje szczególnie. Jeżeli właśnie zastanawiacie się, co sprezentować w święta komuś, kto obeznany jest z technologią, zachęcamy do zapoznania się z poniższymi urządzeniami z oferty marki Lenovo. Choć różnią się one między sobą poszczególnymi funkcjami, to wszystkie mają dwie cechy wspólne. Są to ponadprzeciętna inteligencja i niezawodność.  

Laptop ThinkPad Z13 - urządzenie, które przerasta oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników 

Laptop ThinkPad Z13 / Mat. prasowe

Procesor AMD Ryzen™ PRO 6000U 

Procesor AMD Ryzen™ PRO 6000U to gwarancja wysokiej wydajności. Laptop ThinkPad Z13 błyskawicznie wykonuje każde zadanie - nawet wtedy, gdy mamy otwartych wiele kart przeglądarki. 

13,3-calowy wyświetlacz OLED 

13,3-calowy wyświetlacz OLED WQXGA (2880 x 1800) wiernie oddaje obraz i kolory. Możemy też wybrać panel WUXGA (1920 x 1200) o niskim poborze mocy, z ekranem dotykowym lub bez niego. Wszystkie wyświetlacze cechują się niską emisją światła niebieskiego, dzięki czemu są bezpieczne dla oczu.  

Klawiatura z dwufunkcyjnym TrackPoint'em i szklanym TouchPad'em 

W modelu ThinkPad Z13 został zastosowany szklany panel dotykowy TouchPad ze zintegrowanymi przyciskami nawigacyjnymi. Nadal jest tam TrackPoint, którego możemy używać zamiast myszy, a gdy dotkniemy go dwukrotnie - uruchomimy menu komunikacji i zoptymalizujemy efekty audiowizualne. Od teraz dostępna jest także funkcja Dictation Bar, która pozwala na szybką i wygodną transkrypcję.

Kamera FHD na podczerwień (IR)

Laptop ThinkPad Z13 zawiera kamerę FHD na podczerwień (IR) z elektroniczną przesłoną i zintegrowanymi mikrofonami, które redukują szumy i obsługują Dolby Voice®.

Innowacyjne zabezpieczenia

Wszystkie laptopy ThinkPad posiadają ThinkShield, czyli kompleksową ofertę zabezpieczeń, a model ThinkPad Z13 dodatkowo jest wyposażony w zaawansowaną technologię „chip-to-cloud”, która zapewnia skuteczne rozwiązania dotyczące szyfrowania danych i biometrii. 

Ponad 200 testów kontroli

Laptop ThinkPad Z13 / Mat. prasowe

Aby mieć pewność, że laptop sprawdzi się nawet w warunkach ekstremalnych, model ThinkPad Z13 przeszedł ponad 200 testów kontroli (m.in. w arktycznej dziczy czy podczas pustynnych burz piaskowych) i jest zgodny ze standardem militarnym MIL-STD-810H.

Realny udziału w tworzeniu zrównoważonego rozwoju i zmniejszaniu śladu węglowego

Lenovo obliczyło wartość emisji dwutlenku węgla dla niemalże każdego modelu biznesowej serii ThinkPad w średnim cyklu życia (trwającym ok. 5 lat), obejmującym produkcję, wysyłkę i użytkowanie. Producent cały czas udoskonala swoje produkty i ich opakowania, w wyniku czego zrównoważenie tych emisji można teraz po prostu uznać za część konfiguracji sprzętu. Wybierając urządzenie z usługą CO2 Offset, klient już na starcie ma wpływ na równoważenie emisji dwutlenku węgla, dzięki lżejszym opakowaniom (zmniejszają o 6,7 proc. spalanie paliwa w transporcie). Potwierdza to unikatowy certyfikat oficjalnego programu CO2 Offset Partner.

Mistrzowskie rzemiosło z myślą o środowisku naturalnym

Laptop ThinkPad Z13 jest dostępny w dwóch wersjach. Jeden z wariantów został wykonany z wegańskiej skóry pochodzącej z materiałów PET z recyklingu, a drugi - z aluminium z recyklingu. Co więcej, ich opakowania powstały z odnawialnego i nadającego się do kompostowania włókna bambusowo-trzcinowego.

Laptop Yoga Slim 7 Pro X - urządzenie szyte na miarę dla przedstawicieli sektora kreatywnego 

Technologia X Power

Zaawansowana technologia X Power przenosi możliwości użytkownika na wyższy poziom. Wszystko to za sprawą wydajnego procesora Intel® Core™ 12. generacji, matrycy służącej do dynamicznego sterowania jego zasilaniem, procesora graficznego, a także nowatorskiego oprogramowania, które dostraja scenariusze zarządzania oprogramowaniem.

14-calowy wyświetlacz 3K PureSight 

Fabrycznie skalibrowany ekran wyposażony w technologię Dolby Vision wyświetla wysokojakościowe treści w rozdzielczości 3K, sprzyjających produktywności proporcjach 16:10 i odświeżaniu 120 Hz. Dodatkowo Yoga Slim 7 Pro X posiada certyfikat TÜV, który potwierdza, że wyświetlacz zmniejsza emisję światła niebieskiego.

Coś dla ilustratorów, grafików czy projektantów wnętrz

Yoga Slim 7i Pro X bez wątpienia spełni oczekiwania sektora kreatywnego. Laptop został wyposażony w grafikę NVIDIA GeForce RTX 3050 z certyfikatem NVIDIA® Studio, który świadczy o szybkim renderowaniu, wyraźniejszej transmisji i sprawnej edycji. Ponadto jest zoptymalizowany pod kątem edycji wideo za pomocą programu Adobe Premiere Pro, gdzie laptop w pełni wykorzystuje swoją moc.

Rozrywka w kinowej jakości 

Yoga Slim 7 Pro X obsługuje technologie Dolby Vision i Dolby Atmos, dzięki czemu idealnie nadaje się do oglądania filmów i seriali z serwisów streamingowych, a szybka łączność Wi-Fi 6E zapewnia brak jakichkolwiek opóźnień czy przerw w transmisji.

Technologie Smart Power, Intelligent Sense oraz Integrated Security

Technologia Smart Power dynamicznie dostosowuje prędkość wentylatora, poprawia wydajność systemu i wydłuża żywotność baterii. Intelligent Sense gwarantuje bezdotykowe logowanie i automatyczne blokowanie, gdy tylko odejdziemy od urządzenia. Natomiast szyfrowanie Integrated Security zabezpiecza przed atakami ransomware.

CO2 Offset 

Podobnie jak model ThinkPad Z13, laptop Yoga Slim 7i Pro X posiada usługę CO2 Offset w standardzie. 

Tablet Tab M10 Plus 3. generacji - urządzenie, które zawsze można mieć pod ręką  

Tablet Tab M10 Plus 3 / Mat. prasowe

Duża moc i długa żywotność baterii

Z tabletem M10 Plus 3. generacji możemy przesyłać strumieniowo pliki, uczyć się lub wykonywać wiele innych czynności. 8-rdzeniowe procesory sprawiają, że urządzenie ma duży zapas mocy, a wydajna bateria - że można używać go bez zasilania przez cały dzień. 

Wyświetlacz IPS i system czterech głośników

Tab M10 Plus 3. generacji pozwala na oglądanie filmów i seriali w maksymalnej rozdzielczości wideo dostępnej dla urządzeń mobilnych (do 1080p). Wrażenia z rozrywki potęguje system czterech głośników, który jest zoptymalizowany pod kątem Dolby Atmos®.

Tryb czytania i certyfikat TÜV 

Tryb czytania to funkcja, dzięki której czytanie na tablecie jest bezpieczne dla oczu. Ponadto Tab M10 Plus 3. generacji posiada certyfikat TÜV Low Blue Light.

Współpraca z aplikacją Lenovo Instant Memo

Tablet Tab M10 Plus 3 / Mat. prasowe

Tab M10 Plus 3. generacji jest polecany studentom i wszystkim, którzy prowadzą mobilny tryb życia. Tablet jest bardzo lekki, a dzięki współpracy z aplikacją Lenovo Instant Memo umożliwia szybkie i wygodne tworzenie notatek czy szkiców. Osoby studiujące kierunki artystyczne z pewnością docenią także rysik Active Pen 3 (nie jest on częścią zestawu).

Niezależnie od tego, które urządzenie Lenovo znajdzie się na waszej świątecznej liście zakupów, każdy wybór będzie strzałem w dziesiątkę. Wszystkie produkty służą do rozrywki, nauki i pracy. Nie dość, że są wyposażone w zaawansowane technologie, to cechuje je wysoka jakość i solidność wykonania.