Od razu podpowiemy, że nie chodzi o film "365 dni", który swego czasu bił rekordy "popularności". Głośno było też o "Sali samobójców. Hejter" Jana Komasy, ale okazuje się, że użytkownikom Netflix spodobał się jeszcze inny polski tytuł, tym razem z gatunku "komedia romantyczna". 

Polski film jest hitem Netflix wśród amerykańskich widzów. Chodzi o pewną komedię romantyczną

Amerykanie nie lubią oglądać tytułów z napisami? To już raczej stereotyp, czego dowodem jest Netflix. Słynna platforma streamingowa od kilku lat mocno inwestuje w filmy i seriale europejskie czy azjatyckie. A to się opłaca. Ostatnio serwis podał (jako pierwszy te dane ujawnił serwis Deadline), które tytuły nieanglojęzyczne najbardziej spodobały się użytkownikom w USA. Co ciekawe, od lutego 2020 popularność takich produkcji wzrosła o 50%. Co najbardziej się spodobało? 

Niekwestionowanym hitem jest francuski "Lupin", a także "Gwiazdeczki". "Życie przed sobą" to włoski film z Sophią Loren, który też narobił sporo zamieszania. To samo dotyczy niemieckich "Barbarzyńców". Jeśli chodzi o hiszpańskojęzyczne produkcje to w zestawieniu znalazło się miejsce dla kultowego "Domu z papieru", a także meksykańskiego "Mrocznego pożądania". "Alice in Borderland" i "The Seven Deadly Sins: Imperial Wrath of the Gods" to propozycje japońskie, a "Love Alarm" oraz "#Alive" wyprodukowano w Korei Południowej. Na liście znalazła się także Polska. Widzów z USA zainteresowała nasz pierwsza komedia romantyczna pod tytułem "Miłość do kwadratu". Dodano też dwie zagraniczne produkcje (choć już w języku angielskim). Mowa o brytyjskich "Bridgertonach" oraz kanadyjskich "Renowatorach z Doliny Rdzy".

"Miłość do kwadratu": o czym jest ta polska komedia romantyczna na Netflix?

Główną bohaterką tej komedii romantycznej jest prowadząca podwójne życie Monika. Polka pracuje zarówno jako modelka (incognito pod imieniem Klaudia), oraz jako nauczycielka w szkole podstawowej. Na jednaj z sesji poznaje przystojnego Enzo. Czy mężczyzna pozna sekret bohaterki? 

Za reżyserię "Miłość do kwadratu" odpowiada Filip Zylber, który ma na swoim koncie takie tytuły jak "Serce nie sługa" czy "Jak poślubić milionera". Główne role zagrali: Adrianna Chlebicka ("M jak miłość", "Kontrola"), Mateusz Banasiuk, a także Mirosław Baka, Wojciech Kalarus, Krzysztof Czeczot, Anna Smołowik czy Jacek Knap.

Film dostępny jest na Netflix od 11 lutego 2021.

"Miłość do kwadratu" na Netflix: zwiastun polskiej komedii romantycznej