Kliniki medycyny estetycznej przeżywają jesienią prawdziwe oblężenie. To najlepszy czas, by poddać się najbardziej inwazyjnym procedurom przynoszącym spektakularne efekty. Słońce mocno nie operuje, temperatury nie są żadnym ograniczeniem, ubrania pozwalają ukryć to co konieczne i dodatkowo jesteśmy chwile po wakacjach - a to, oprócz przełomu roku - czas największej motywacji do poprawy wizerunku.

Dr Daria Charytonowicz z Kliniki Dr Szczyt Chirurgia Plastyczna, jednego z najbardziej cenionych polskich ośrodków chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej zdradza, jakie zabiegi są najchętniej wybierane przez pacjentów doktora. Odpowiedzi nie zaskakują, ale pokazują nowy kierunek w branży beauty. Kobiety niezmiennie od lat marzą o pięknym biuście, smukłej sylwetce i jędrnej, młodej skórze. Teraz jednak coraz częściej stawiają na naturalność oraz holistyczne podejście.

1. Operacja biustu

W obu klinikach dra Szczyta nadal króluje operacja powiększania piersi implantami. To, co się zmienia, to rozmiar piersi. Po latach fascynacji dużym biustem Polki wybierają najczęściej piersi mniejsze - naturalne, dopasowane do sylwetki, pozwalające cieszyć się aktywnością fizyczną.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

“her emotions are the loudest when she’s silent” - r.h. Sin // w/ @lenilicious

Post udostępniony przez M E L (@vanellimelli) Mar 19, 2019 o 9:00 PDT

Nasze pacjentki często chcą odzyskać wygląd piersi sprzed ciąży, podnosząc je i ujędrniając, niekoniecznie powiększając. Oczywiście to kwestia indywidualna, omawiana z każdą pacjentką na konsultacji” - mówi dr Daria Charytonowicz.

2. Liposukcja

Równie chętnie wybieraną procedurą jest liposukcja. Pozwala pozbyć się opornego tłuszczyku i wymodelować sylwetkę. Najczęściej kobiety decydują się na liposukcję brzucha i tzw. boczków, co pozwala uzyskać piękną, smukłą talię. Na ten zabieg często decydują się także mężczyźni, którzy nie mogą poradzić sobie z miejscowym otłuszczeniem tej okolicy i uzyskaniem wymarzonego sześciopaku. Możemy próbować zmienić kształt sylwetki poprawiając wygląd pośladków, linie ramion - niemniej jednak nigdy nie uzyskamy tak spektakularnego efektu jak wtedy, gdy zadbamy o smukły wygląd „centrum”. Sukienki i garnitury zaczynają idealnie się układać, a nasze ciało zyskuje nowe proporcje.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Stella! (@stellamaxwell) Lip 17, 2019 o 7:59 PDT

Liposukcja przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym. Przez 3-4 tygodnie nosimy pooperacyjne (niewidoczne pod ubraniem) ubranko uciskowe. Gdy temperatura na zewnątrz jest relatywnie niska, dodatkowa warstwa pod ubraniem jest dużo mniej kłopotliwa. Dlatego właśnie jesień to idealny czas na liposukcję. Finalne efekty zabiegu widać po 2-3 miesiącach.

Nie jest to zabieg odchudzający, ale modelowanie u osób, które pomimo dbania o siebie, nie mogą poradzić sobie z miejscowo zlokalizowaną tkanką tłuszczową” podkreśla dr Daria Charytonowicz.

3. Laserowy lifting

Jeśli chodzi o wygląd twarzy, pacjenci chcą wyglądać młodziej, natomiast szukają procedur nieinwazyjnych, nie wymagających od nich decyzji o operacji. Cieszy nas to i konsekwentnie w tym właśnie kierunku rozwijamy naszą ofertę. Jesienią polecamy między innymi laserowe odmładzanie twarzy np. ClearLift (Alma). Zabieg jest lubiany przez pacjentów ze względu na to, że jest bezbolesny” – mówi dr Charytonowicz. Laserowy lifting twarzy ClearLift jest wskazany w przypadku skóry wymagającej dogłębnej regeneracji, ujędrnienia i natychmiastowego odmłodzenia. Już po jednym zabiegu dochodzi do zmniejszenia widoczności zmarszczek i poprawy jakości skóry. Rekonwalescencja? „Właściwie żadna  - stwierdza dr Daria Charytonowicz  - Wystarczy przez kilka kilka dni po wykonaniu zabiegu odpowiednio nawilżać i natłuszczać skórę. Plus chronić ją przed słońcem stosując przez jakiś czas krem z wysokim filtrem. Dlatego ClearLift świetnie sprawdza się jesienią”.

To serum pod oczy z kofeiną likwiduje cienie i obrzęki w miesiąc. Kosztuje 30 złotych >>> 

Jesień i zima to też idealny czas na odmładzającą kurację retinolem w domu. Oto kilka hitów z portfolio marki dr Brandt założonej przez najpopularniejszego chirurga plastycznego Hollywood. 

Czytaj więcej: Retinol dla początkujących - jak go stosować?