Dopasowania zodiakalne - czy to przyjaźń czy zakochanie?

Od przyjaźni do miłości krótka droga, szczególnie gdy znaki słoneczne (główny znak osobowości) lub znaki Wenus (znak miłości) obydwojga ludzi są spod tego samego żywiołu. Dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą, 12 znaków na kole horoskopu dzieli się na cztery elementy: ogień, ziemię, powietrze i wodę. Baran, Lew oraz Strzelec to znaki ognia. Byk, Panna czy Koziorożec to znaki ziemi. Bliźnięta, Waga, Wodnik to znaki powietrzne, a Ryby, Rak i Skorpion to znaki wodne. Umawianie się z astrologiczną bratnią duszą od razu sprawia, że widzimy świat w kolorach. Ten ktoś myśli podobnie do nas, dlatego rozumie wszystkie nasze zachowania. Warto rozważyć przyszły związek z osobą kierującą się w życiu taką samą energią. 

Znaki zodiaku od przyjaźni do miłości:

Baran + Strzelec

Przyjaźń znaków ognia może być wybuchowa, ale to wcale nie oznacza samych kłótni czy regularnej walki o dominację. Ta dwójka ma potencjał, by dobrze się dogadać lub skierować swój temperament na miłość. Baran ze Strzelcem to najlepsi kumple, którzy rozumieją swoje poczucie humoru, są głodni przygód i mają nieskończone pokłady energii. Trudno o lepsze dopasowanie pod kątem astrologicznym. Płomienny duet będzie robić wszystko razem, od wspólnych wyjść na imprezy po planowanie wakacji w tropikach. Oboje dobrze się ze sobą bawią i lubią mieć wypełniony harmonogram. Chociaż te znaki są bardzo pewne siebie, żadne z nich nie kieruje się wielkim ego jak u Lwa, mogącym skomplikować relację. Jako przyjaciele, a następnie kochankowie, rozumieją się bez słów. Baran wie, jak dać Strzelcowi poczucie swobody. Łucznik z kolei jest wyluzowany i pozwala Baranowi mieć decydujący głos.

Bliźniaczy płomień - jak go rozpoznać? >>

Waga + Bliźnięta

Połączenie dwóch żywiołów powietrza zapowiada nadciągające tornado, w którym kumuluje się cała gama emocji. Znaki lotne są zawsze pełne ciekawych pomysłów, a Waga-Bliźnięta spędzają wiele czasu na rozmowach o wszystkim, co je pasjonuje. Ów konwersacje nie mają końca i ostatecznie mogą przenieść się do łóżka. To jeden z nielicznych przykładów w astrologii, w którym przyjaźń szybko przeistacza się w związek budowany na solidnych fundamentach. Miłość bratnich dusz może trwać długo, a ta dwójka raczej się sobą nie znudzi. Zarówno Waga, jak i Bliźnięta są bardzo towarzyskie, dlatego (bez zazdrości) rozumieją wzajemną potrzebę przebywania z innymi ludźmi. Wenusjańska harmonia Wagi oraz cięty dowcip Bliźniąt sprawiają, że ta para zyskuje aprobatę gdziekolwiek się pojawi. 

Skorpion + Ryby

Relacja emocjonalnych znaków wodnych przynosi wiele intensywnych doświadczeń. Skorpion i Ryby mają reputację bardzo wrażliwych, więc trudno im znaleźć partnera, który odznacza się podobną głębią. Dopiero gdy trafią na samych siebie, obdarzą się intuicyjnym zrozumieniem. Ta przyjaźń zazwyczaj jest bardzo kreatywna i stymuluje umysły obu stron. Ma wielki potencjał, by przekształcić się w poważny, namiętny związek. Siła oraz zdecydowanie Skorpiona w pozytywny sposób zapanują nad roztargnieniem Ryb. Z kolei twórcze Ryby zainspirują ambitnego Skorpiona, poszukującego zabaw intelektualnych. Z łatwością przejdą z koleżeństwa do czegoś więcej. Para Skorpion-Ryby rozwija się na tej samej płaszczyźnie duchowej, dlatego będzie wzajemnie się wspierać w swoich artystycznych projektach.

Byk + Koziorożec

Znaki ziemi w życiu kierują się praktycznością. Para spod tego żywiołu szybko dostrzeże wiele korzyści płynących z umawiania się ze swoim przyjacielem. Zwykle i tak poświęcają wiele czasu na poznanie swojego potencjalnego partnera. Byk, tak samo, jak Koziorożec, lubi zadawać trudne pytania dotyczące przyszłości osobie, z którą się umawia. Szuka kogoś o podobnych celach życiowych, wysokiej etyce pracy i stabilności emocjonalnej. Gdy duet Koziorożec-Byk wreszcie się odnajdzie, poczuje się ze sobą "jak w domu". Ci dwoje wyróżniają się wyrozumiałością - cechą brakującą u krytycznej Panny. Doceniają swoją lojalność, czułość oraz błyskotliwe poczucie humoru. Uwielbiają spędzać czas razem bez względu na to, co robią. Łatwo będzie im przeistoczyć przyjaźń w relację o stabilnych fundamentach. 

Znaki zodiaku w miłości - w kim się zakochują, jak to okazują? >>