O ile egzotyczne zakątki świata wciąż cieszą się dużą popularnością, to w ostatnich latach (na szczęście!) obserwujemy inny trend - coraz więcej par decyduje się spędzić miesiąc miodowy w Polsce. I uważamy, że to naprawdę świetny pomysł. Gdzie pojechać w podróż poślubną w Polsce?

Podróż poślubna w Polsce - Kazimierz Dolny nad Wisłą

Naszą podróż po romantycznych zakątkach, będących idealną destynacją dla nowożeńców, rozpoczynamy w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą. Nastrojowe kamienice, domy z bali, kościoły w stylu renesansowym, monumentalne ruiny baszty i brukowane uliczki - wszystko to tworzy atmosferę dosłownie przesiąkniętą emocjami. Jeżeli dodamy do tego niezwykle malownicze położenie, otrzymamy miejsce idealne na romantyczną podróż poślubną. 

Co warte podkreślenia, Kazimierz Dolny nie jest miastem idealnym wyłącznie dla osób wrażliwych na piękno architektury. Coś dla siebie znajdą tam także miłośnicy przyrody. Polecamy spacer nastrojowymi wąwozami lessowymi i wyjście na szczyt Góry Trzech Krzyży. Ten punkt widokowy pozwala podziwiać zapierającą dech w piersiach panoramę miasteczka, brzegu Wisły i zamku w Janowcu.

Podróż poślubna w Polsce - Pojezierze Wschodniosuwalskie

Romantyczna podróż poślubna w Polsce nieodłącznie nasuwa skojarzenia z najpiękniejszymi pojezierzami. To całkowicie zrozumiałe, wiele tych miejsc nawet dziś opiera się postępowi cywilizacyjnemu, oferując coś, co dla nowożeńców jest najcenniejsze - poczucie intymności. Właśnie taką krainą jest Pojezierze Wschodniosuwalskie z jednym z najbardziej malowniczych jezior - Wigry.

Wzgórza gęsto porośnięte lasami, pośród których rozpościerają się wielkie i nieco mniejsze jeziora, tworzą niesamowity klimat. Szczególnie godnym polecenia miejscem jest Wigierski Park Narodowy, na terenie którego (na pograniczu Pojezierza Wschodniosuwalskiego i Równiny Augustowskiej) znajduje się największa perła w koronie tego miejsca - majestatyczne Jezioro Wigry.

Podróż poślubna w Polsce - Hel

Wybrzeże Bałtyku to idealne miejsce na podróż poślubną w Polsce. Kryjące się za horyzontem słońce stwarza niezwykle nastrojową atmosferę. Do tego ten nastrojowy szum fal i delikatna bryza...

Jednym z najbardziej romantycznych zakątków wybrzeża jest Hel. Z trzech stron otacza go morze, plaże są tam piaszczyste i piękne, a porastające ten obszar lasy sosnowe tworzą wyjątkowy klimat. 

Podróż poślubna w Polsce - Bieszczady

W Polsce nie zostało już wiele miejsc, które bez cienia przesady można nazwać dzikimi i dziewiczymi, a nie ulega wątpliwości, że wkrótce będzie ich jeszcze mniej. Biorąc pod uwagę zmieniające się trendy turystyczne być może to już ostatnia chwila, by móc rozkoszować się pierwotną naturą Bieszczadów.  

Bieszczady Zachodnie, bo właśnie ta część pasma Karpat znajduje się na terenie Polski, regularnie pojawiają się w rankingu najromantyczniejszych miejsc. Znajdziemy tam niezwykłe krajobrazy, urzekające pięknem i majestatem. Poza sezonem szlaki nie są przeludnione, a nastrojowych kwater nie brakuje. 

Podróż poślubna w Polsce - Zakopane

Podróż poślubna w polskich górach? Proponujemy Tatry. Najwyższe szczyty w Polsce tworzą niezwykle majestatyczny krajobraz, mistyczny i nieco tajemniczy. Mówiąc o najbardziej romantycznych miasteczkach na Podhalu, po prostu nie można pominąć Zakopanego. 

Bez względu na porę roku to miasto zachwyca klimatem, którego nie znajdziemy nigdzie indziej. Nie brakuje tam luksusowych hoteli, choć my zdecydowanie bardzie rekomendujemy wynajęcie drewnianej chatki z widokiem na góry. Nie zabraknie tu też genialnej kuchni, także tej bardzie wykwintnej (np. w restauracji o romantycznej nazwie Heart by Amaro), czy najlepszego grzanego wina.