Trendy z TikToka są obecne w świecie beauty już od dawna i zyskują coraz większą popularność. Dotychczas hitem były lśniąca glazed skin, sprężysta jello skin czy muśnięta słońcem golden hour skin. Powodzeniem cieszą się również proste triki, takie jak minimalistyczne gym lips czy sposób na ukrycie cieni pod oczami z użyciem różu. Teraz przyszła pora na kolejny beauty hack, tym razem z wykorzystaniem podkładu i wody. Dzięki niemu nie będziesz musiała obawiać się o spływający w upały makijaż.

Podkład w wodzie, czyli sposób na lekkie wykończenie

@hudabeauty Foundation in water hack IB: @Rachel Rigler #hudabeauty #foryou #viraltiktok #makeuphacks @hudabeauty ♬ original sound - Huda Beauty

Ten sposób aplikacji podkładu stał się viralem po tym jak Huda Kattan, założycielka marki Huda Beauty, postanowiła przetestować go na TikToku. Wykonała tiktokowy test do filmu użytkowniczki @rachelrigler, która z kolei zainspirowała się inną wizażystką. Droga tego triku do szerokiego grona odbiorców wydaje się być skomplikowana, dlatego pomińmy ją i skupmy się na jego efektach. Oglądając tiktokowe filmiki z całą pewnością możemy stwierdzić, że daje on delikatne, naturalne wykończenie przy zachowaniu dobrego krycia. Według zapewnień użytkowniczek, które przetestowały tę metodę, sprawia ona, że makijaż jest trwały, a skóra się nie wyświeca.

Kiedy wlewasz podkład do wody oddziela się część oleju. Ten sposób dodaje też trochę nawilżenia – tłumaczyła @rachelrigler w swoim filmiku. Podczas upałów niezwykle istotne jest nawilżenie skóry. Zrobienie tego bez pokrywania skóry warstwą oleju wydaje się więc idealnym rozwiązaniem na lato.

Podkład w wodzie - jak go aplikować?

Wiemy już, jakie efekty zapewnia podkład w wodzie. Możemy zatem przejść do sposobu aplikacji. Potrzebujemy do tego jedynie szklanki wody, pędzelka i ulubionego podkładu. Do wody wlewany kilka pompek podkładu, delikatnie mieszamy nakładając na pędzelek (włosie powinno bez problemu samo zebrać fluid), a następnie nakładamy na skórę. Produkt rozcieramy jak zwykle i voila! Niewielka zmiana w sposobie aplikacji daje wielką różnicę w wyglądzie makijażu.

Myślę, że to trochę skomplikowane, niehigieniczne i nieoszczędne, ale muszę powiedzieć, że naprawdę działa – zauważyła Huda Kattan.

Test na wytrzymałość

@rachelrigler Reply to @lex.babb ♬ original sound - Rachel Rigler

Czy aplikacja zmieszanego z wodą podkładu przedłuża trwałość makeupu? Żeby to sprawdzić, Huda Kattan wykonała test. Na jedną stronę twarzy zaaplikowała podkład, który wcześniej wlała do wody. Na drugą natomiast nałożyła go w tradycyjny sposób. Po rozprowadzeniu obu rodzajów fluidu postanowiła sprawdzić ich trwałość. Przyłożyła do skóry dwa listki ręcznika papierowego. Okazało się, że na papierze przyłożonym do policzka, na który nałożyła podkład bezpośrednio, zebrało się dużo więcej produktu oraz sebum niż na papierze z drugiej strony twarzy. Jeśli zatem marzysz o trwałym makijażu, który przez cały dzień będzie na swoim miejscu, warto przetestować ten tiktokowy trik.