Swoimi ulubionymi piosenkami z poprzednich dekad dzieli się z nami dziennikarka oraz autorka książki "Moda vintage", Aleksandra Zawadzka, która na co dzień pracuje jako redaktorka mody ELLE.pl. Jej debiutancka książka ma premierę właśnie dziś, dlatego poprosiłyśmy ją o wskazanie utworów muzycznych, które warto włączyć na cały regulator podczas lektury. 

Na liście Zawadzkiej znalazły się między innymi piosenki takich wykonawców, jak Fleetwood Mac, Jacqueline Taieb, Shuggie Otis, CHIC, Joni Mitchell czy Stevie Wonder.

"Moda vintage" - książka o kupowaniu w second handach trafiła właśnie do sprzedaży. To must have czytelniczy na jesień 2021>>

"Legendarne kaszmirowe swetry za 10 złotych i jedwabne bluzki na wagę, ubrania z metką największych domów mody, które są praktycznie nie do znalezienia, ubrania sprzed dekad, które zatoczyły koło i wróciły do mody. Vintage. Tajemnicze słowo, które dziś jest na językach wszystkich i obok którego nie można już przechodzić obojętnie. W momencie, kiedy ciemna strona branży modowej nie jest już sekretem i o potrzebie zmiany w podejściu do ubrań mówi się otwarcie, to właśnie vintage wydaje się najlepszym rozwiązaniem. To znaczy: dawanie ubraniom drugiego, a nawet i trzeciego życia" przekonuje autorka książki, dziennikarka Aleksandra Zawadzka

Aleksandra Zawadzka

Dziennikarka, redaktorka mody, copywriterka. Wielbicielka vintage z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w wyławianiu perełek z second handów. Zakochana w latach 70. i ze szczególnym sentymentem spoglądająca na 90., w których się wychowała. Kolekcjonuje stare aparaty, niemiecką ceramikę i projekty skandynawskich marek. Wierzy w drugi obieg, dlatego ponad dziewięćdziesiąt procent jej szafy to ubrania z lumpeksów, vintage shopów, pchlich targów i wymianek. Obecnie pracuje jako redaktorka mody ELLE.pl, gdzie pisze teksty poświęcone zarówno artystycznej, jak i biznesowej stronie mody, analizuje wybiegi oraz kolekcje niezależnych marek, wyciąga ciekawe historie z przeszłości i szuka ekologicznych rozwiązań w branży. Poza tym prowadzi podcast Dział Vintage i produkuje cykl wideo ELLE Music Game. Absolwentka filologii polskiej i dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz fashion writingu na Art & Fashion Forum.