Od czego wszystko się zaczęło? Trudno jednoznacznie określić. Moda na krótkie fryzury rozpoczęła się po pierwszej wojnie światowej. Wkroczyła wraz z licznymi zmianami społecznymi i kulturalnymi. To właśnie wtedy mieliśmy do czynienia z silną falą emancypacji kobiet, które masowo obcinały włosy na kształt chłopięcych fryzur, zwanych dziś jako pixie cut.

Nawet Coco Chanel dała się ponieść trendom i przycięła swe długie włosy. Podobno później utrzymywała, że zabieg był konieczny, ponieważ przypaliła pasma nad kuchenką.

Zagłębiając się dalej w historię krótkich włosów, dotrzemy także do jednego z najbardziej znanych polskich fryzjerów - Antoniego Cierplikowskiego. To własnie on w 1920 roku wypromował krótką fryzurę z grzywką na czole stając się sławny (zresztą do dziś) w całej Europie.

Moda na pixie cut powróciła w latach 60. Promowały ją wówczas takie gwiazdy jak: Twiggy, Goldie Hawn czy Mia Farrow. Od tamtej pory, z większym lub mniejszym powodzeniem podbijają serca kobiet na całym świecie.

Współczesna wersja pixie cut? Gwiazdy mają na nią swoje własne patetny.

Zajrzyjcie tylko do naszej GALERII>>

Czytaj także:

Fryzury - trendy według gwiazd>>

Modny warkocz w stylu gwiazd>>