Jasak to absolwent warszawskiej Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych i florenckiego Instituto Europeo di Design. To tam studiował i to tam osiadł trzy lata temu. Florencja okazała się dla niego nie tylko wygodnym punktem wypadowym do Warszawy, Mediolanu, Paryża i Amsterdamu, ale też idealną lokacją do obserwacji modowych trendów i tendencji. Szczególnie, kiedy ulice tego włoskiego miasta zalewają styliści, blogerzy, kupcy i redaktorzy mody, co pół roku zjeżdżający się na targi mody męskiej Pitti Uomo. Tak było i tym razem, co Jasak skrzętnie wykorzystał podczas polowania na jedyne w swoim rodzaju męskie stylizacje. I bardzo klimatyczne ujęcia z ulic włoskiego miasta i jego okolic.

ELLE MAN POLECA: Moda męska: Berluti na sezon jesień/zima 2020/2021 [GALERIA]

W dniu, w którym kończy się Pitti Uomo, zaczyna się kolejne święto mody, czyli Tydzień Mody Męskiej w Mediolanie. Jasak wsiada wtedy do pociągu, jedzie ze środkowych Włoch na północ i na ulicach włoskiej stolicy mody wyczekuje tych, którzy nowe trendy są w stanie wyczuć (a czasem nawet samemu narzucić) nawet na kilka sezonów naprzód. I tak Pelayo Diaz, Byanboy, Federico Lucia i Richard Biedul lądują na cyfrowej kliszy Jasaka. A potem na międzynawowych serwisach o modzie - Vogue’a, Photovogue’u albo jak w tym przypadku – w elle.pl.

CZYTAJ TEŻ: Moda męska: Hermès na sezon jesień/zima 2020/2021 [GALERIA]

Jasak ma na swoim koncie jednak nie tylko publikacje w Internecie, lecz także na „twardych kopiach”. Jego zdjęcia znajdziecie w albumach takich jak “Streets of Amsterdam” (2018), “Streets of Paris” (2018) i “Amsterdam Uncovered” (2019), wydawanych przez TeNeues Publishing i Terra Publishing. Jego fotografie były też przedmiotem indywidualnych wystaw w Amsterdamie, Stuttgarcie i Antwerpii oraz zbiorowej w Lublinie a niektóre z nich już trafiły prywatnych kolekcji w Holandii, Belgii i Niemczech. Wydruk fotografii Jasaka pt. „Hope”, która znajduje się we włoskim PhotoVogue’u, cały czas można licytować na tegorocznej aukcji WOŚP. Zanim jednak zdecydujecie, jak dużo jesteście w stanie za nią dać, zobaczcie w naszej GALERII>>>, jakie młody fotograf ma oko do stylizacji ulicznych. A gdzie miałby uwiecznić je lepiej niż podczas włoskich targów i tygodni mody męskiej?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

me by @martamichalak

Post udostępniony przez Dariusz Jasak (@myfriendario) Paź 11, 2018 o 7:44 PDT