"Ubrany by zabić / Idę przez gabinet luster i spojrzeń / Jak Mojżesz pośród fali / Wdycham nienawiść jak bryzę / Nie wstydzę się siebie" wyśpiewuje w pierwszej zwrotce nowego utworu Piotr Zioła, który po 6-letniej przerwie wrócił do muzyki. Jego singiel "Błysk", który o północy wylądował w serwisach streamingowych, a przed chwilą zaprezentował się także w formie wideo, narobi sporego szumu na polskim muzycznym poletku. 

Tęskniliśmy za charyzmatycznym głosem Zioły niczym ze starych trzeszczących radioodbiorników i jego klasy wyzierającej z poetyckich tekstów. 

Tym razem wiemy już, że artysta zostanie z nami na dłużej, bo ten utwór zapowiada nowy album muzyka. Jeśli klimat całości będzie zgrywał się z "Błyskiem" - jesteśmy kupieni w całości. Singiel, wyprodukowany przez Piotra Emade Waglewskiego, wypchany jest po brzegi symboliką i swobodnie flirtuje z surrealizmem, gdzie czas i miejsce nie istnieją (widzimy w nim wizualne podobieństwa m.in. do klipów The Human League czy Davida Bowiego).

Utwór Kate Bush "Running Up That Hill" po 37 latach znalazł się na szczycie listy przebojów! Wszystko dzięki serialowi „Stranger Things”!>>

Teledysk do wspólne dzieło Piotra Zioły oraz utalentowanego fotografa Marcina Gąski, a w muzycznym filmie - obok artysty - możemy zobaczyć znane osobowości ze świata mody, takie jak Julia Banaś, Natalia Napieralska, Sia, Aleksander Łukowski, Ihor Liubchenko oraz Kacper Kujawa, który razem z Eweliną Oszczypałą odpowiada także za kostiumy i stylizacje. 

Premiera nowej płyty Piotra Zioły zaplanowana jest na jesień 2022. 

Okładka singla "Błysk" Piotra Zioły / fot. Zuza Krajewska

Baz Luhrmann zdradza powód, dlaczego Harry Styles nie został wybrany do roli Elvisa Presleya w nadchodzącym filmie „Elvis”>>

Piotr Zioła - wokalista, kompozytor, autor tekstów, niezwykle charakterystyczna postać na polskim rynku muzycznym. Zdobywca nagrody „Fryderyk” za debiutancki album „Revolving Door”. Single z tej płyty –„Safari” i „W ciemno” stały się hitami radiowymi. Piotr Zioła zapraszany był do współpracy przy wielu projektach, nagrywał i występowałm.in. z Rysami, Flirtini, Miuoshem, Wojtkiem Mazolewskimi The Dumplings oraz Albo Inaczej. Artysta zagrał na licznych festiwalach w tym na Open'er Festival i Kraków Live Festival.