Piosenki Dawida Podsiadły zachwyciły nawet producentów nowego serialu Netflix. Chodzi o premierowy "Kierunek: Noc", produkcji zainspirowanej książką "Starość Aksolotla" Jacka Dukaja. W tym projekcie zobaczymy międzynarodową obsadę m.in. Ksawerego Szlankiera. Polak wciela się w postać Jakuba Kieślowskiego. O co chodzi z piosenką polskiego wokalisty?

Ten film Netflix pobija wszelkie rekordy oglądalności. Nowy hit platformy zdobędzie 90 milionów wyświetleń? >>

Piosenka Dawida Podsiadły w serialu Netflix! Chodzi o znany przebój polskiego wokalisty

Nie chcemy wam zbyt wiele zdradzać z fabuły, ale ujawnimy tylko, że drugi odcinek "Kierunek: Noc" rozpoczyna się od historii Jakuba Kieślowskiego. To właśnie wtedy usłyszymy dobrze nam znany hit Dawida Podsiadły. Chodzi o utwór "Najnowszy klip" ze słynnej płyty "Małomiasteczkowy". Ten kawałek był też tytułową piosenką w filmie "(Nie)znajomi", czyli w polskiej wersji "Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie".

"Najnowszy klip" ma już ponad 17,5 mln wyświetleń, a dzięki serialowi "Kierunek: Noc" Dawid Podsiadło może liczyć na kolejne odsłony.

Nowy serial Netflix to historia tocząca się wokół pasażerów i członków załogi nocnego lotu z Brukseli, którzy postanawiają obrać kurs na zachód, aby szukać schronienia w mroku. Twórcą, scenarzystą, producentem i showrunnerem jest Jason George ("The Protector", "Narcos"), a producentami wykonawczymi Tomek Bagiński ("Wiedźmin", "Katedra") oraz Jacek Dukaj.