Nowy serial o wampirach od Netfliksa. O czym będzie „Pierwsze zabójstwo”?

Streamingowy gigant opublikował oficjalny zwiastun nadchodzącego serialu pt. „Pierwsze zabójstwo”. Serial opowie o zakazanej miłości wampirzycy Juliette oraz łowczyni nadprzyrodzonych istot - Calliope. Obie mają przejść inicjację, która pozwoli im stać się prawowitymi członkami swoich społeczności. Wampirzyca musi w ramach chrztu bojowego zabić człowieka, a łowczyni musi pozbyć się któregoś z krwipijców. Los sprawia jednak, że dziewczyny zakochują się w sobie.

Nowa produkcja powstała na podstawie opowiadania Victorii V.E. Schwab, która została także twórczynią i scenarzystką serialu. W zwiastunie zobaczymy, jak dochodzi do spotkania obu nastolatek. W tle pojawiają się nie tylko wampiry i polujący na nich zabójcy, ale również wilkołaki i różne demony. Fani twórczości V.E. Schwab nie kryją swojej radości z nowego projektu Netfliksa. Wielu z nich chwali platformę za to, że coraz chętniej sięga po wątki miłosne z osobami LGBTQ+ w rolach głównych. Przypomnijmy, że niedawno w ofercie platformy, pojawił się także serial "Heartstopper" oparty na komiksie o tym samym tytule, którego fabuła skupia się na miłość dwóch chłopaków.

„Pierwsze zabójstwo” – obsada i twórcy

Serialową Juliette została Sarah Catherine Hook ("Obecność 3: Na rozkaz diabła"), zaś w Callilope wcieli się Imani Lewis ("Za wcześnie"). W pozostałych rolach będziemy mogli zobaczyć: Aubin Wise, Jasona Roberta Moore'a, Dominika Goodmana, Phillipa Mullingsa Jr. jako łowców oraz Elizabeth Mitchell, Willa Swensona, Gracie Dzienny i Dylana McNamarę, jako nieumarłych krwiopijców. Scenariusz do serialu  stworzyła showrunnerka Felicia D. Henderson oraz pisarka Victoria Schwab. Producentkami tego tytułu są Emma Roberts i Karah Preiss. Pierwsze dwa odcinki wyreżyserowała Jet Wilkinson, która pracowała przy takich hitach jak „Daredevil”, „Warrior Nun”, czy „Jessika Jones”.

„Pierwsze zabójstwo” – kiedy premiera na Netflix? Ile odcinków zobaczymy? Zobacz zwiastun

„Pierwsze zabójstwo” będziemy mogli zobaczyć na Netfliksie już 10 czerwca! Cały pierwszy sezon będzie się składać z ośmiu odcinków.

_________________

W ELLE.pl na co dzień informujemy Was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym ciężkim czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. Tutaj dowiecie się jak pomagać, sprawdzicie gdzie trwają zbiórki i przeczytacie co zrobić, aby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach: pomoc dla Ukrainy.