Co proponuje nam to piękne miejsce na warszawskim Powiślu? Przede wszystkim rzeczy tworzone z pasją, lokalne rzemiosło i historię ukrytą w każdym najmniejszym detalu. Unikatowy design i niepowtarzalny charakter, z ponad stuletnimi murami prawdziwej, działającej tu niegdyś elektrowni, przyciągają spragnionych dobrego stylu spacerowiczów i przyjezdnych. Choć produkcję prądu w Elektrowni Powiśle oficjalnie zakończono w 2001 roku, od niemal roku obiekt znów tętni życiem i skupia życia nadwiślańskiej części stolicy. Podczas trwającej ponad dekadę rewitalizacji architekci oraz historycy, pracujący pod okiem konserwatora zabytków, zadbali, by przywrócić jej dawny blask. I to sprawia, że w oczach odwiedzających to miejsce widać po prostu zachwyt.

Jakie marki znajdziemy w Elektrowni?

Po pierwsze - butiki, które stały się obiektem westchnień fanów mody, takie jak American Vintage, COS, Urban Outfitter oraz rarytasy dla wielbicieli pięknej biżuterii (Mokobelle, ORSKA) i zapachów (kultowa perfumeria Galilu). Po drugie – przestrzeń Beauty Hall, gdzie znajdziemy salony kosmetyczne świadczące najwyższą jakoś usług, jak australijskie studio depilacji Lycon, znany salon fryzjerski Duda Hair Design, czy klinika krioterapii DNA CLINIC. Po trzecie Food Hall – z miksem kuchni z całego świata – od wege BioBoxu, przez azjatyckie pierożki aż po klasyczne burgery.

Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Poza zakupami, pyszną kuchnią i zabiegami kosmetycznymi, w Elektrowni czekają na nas także interesujące doznania kulturalne – plenerowe seanse filmowe oraz cykliczne wydarzenia, na których można upolować prawdziwe perełki – od ceramiki, przez płyty winylowe, po ubrania i biżuterię. Przestrzeń Elektrowni Powiśle to także 90 apartamentów na wynajem, 3 budynki biurowe oraz hotel butikowy Barceló, którego otwarcie zaplanowane jest na 2022. Tu chce się wracać, albo nawet zamieszkać.

elektrowniapowisle.com/pl

Facebook: Elektrownia Powiśle

Instagram: @elektrownia_powisle