Trendy 2021: koszula jeansowa

Jeden z najbardziej klasycznych elementów każdej męskiej szafy. Ogromną zaletą jeansowych koszul jest fakt, że sam w sobie są niezwykle wyrazistą częścią garderoby i nie potrzebują wielu dodatków, by dopełnić stylizację. Wybierając koszule jeansowe pamiętajcie, że najczęściej będziecie nosić je do mniej formalnych strojów i weekendowych stylizacji. W takim wypadku lepiej sprawdzą się nieco luźniejsze kroje. Jak najbardziej popieramy jednak taliowane modele – istnieje duża różnica pomiędzy koszula luźną, a za dużą. 

Trendy 2021: ciemna czapka z daszkiem

Doskonałe dopełnienie wielu stylizacji, które potrafi być tez wybawieniem w dni, w których nie chcecie bawić się z układaniem włosów. Czarna lub granatowa czapka pasują do większości weekendowych zestawów i dodadzą im niezbędnego przełamania. Wybierając czapkę warto zwrócić uwagę na kształt twarzy. Idealnym wyborem będzie model, który nie sprawia, że głowa wygląda w nim na dużą, a jednocześnie jest dobrze osadzona wokół czoła i potylicy. 

Trendy 2021: sweter z golfem

Jeśli zauważyliście, że przez ostatnie kilka lat swetry z golfami cieszyły się mniejszą popularnością, to w tym sezonie z pewnością można ogłosić ich powrót na salony. Golfy są doskonałym rozwiązaniem zarówno jako dodatek do marynarki w bardziej formalnych stylizacjach, jak i w połączeniu z jeansami na weekendowy spacer. Pamiętajcie, że golf nie powinien opinać się wokół brzucha. Jeśli model, który wybraliście nienaturalnie naciąga się wokół korpusu, spróbujcie poszukać innego lub zmierzcie większy rozmiar. 

Trendy 2021: buty loafersy

Buty, które są jednym z letnich klasyków w męskiej szafie. Gdy tylko za oknem zaczyna świecić słońce, a termometry zaczynają wskazywać wyższe temperatury, warto wyciągnąć loafersy z szafy. Buty tego typu świetnie sprawdzą się jako przełamanie bardziej formalnego stylu, ale też dodadzą elegancji codziennej stylizacji. Kwestia wykończenia jest dyskusyjna. My preferujemy delikatne skórzane obszycia, ale odważniejsi panowie mogą znaleźć też modele z klamrami czy skórzanymi frędzelkami. 

Trendy 2021: koszula typu oxford

Jeśli jeszcze nie macie jej w swojej szafie, najwyższy czas nadrobić zaległości. Koszule typu oxford wyróżniają się nie tylko charakterystycznym materiałem, w którym widoczny jest wyraźny krzyżykowy splot, ale też kołnierzykami przypinanymi na guziki. Co ważne, nie ma jednej zasady, która określa jak powinno się je nosić. Wszystko zależy od inwencji mężczyzny. Koszule oxford doskonale sprawdzą się jako para do chinosów w jaśniejszych kolorach i loafersów, razem tworząc klasyczną letnią stylizację.