Pełnia Księżyca w Raku 2020 - jak zakończy ten rok?

Pełnia Księżyca to cudowny czas, gdy Księżyc osiąga szczyt swojej mocy. Czaruje swoim niebiańskim blaskiem, roztaczając wokół tajemniczą aurę. Na szczęście astrologia pozwala nam odkryć sekrety, które skrywa nasz Srebrny Glob. Każdego miesiąca faza pełni odbywa się w innym znaku zodiaku, który ma dla nas duchowe zadania związane z własną misją i charakterystyką. Tym razem, na sam koniec roku, wzejdzie nad nami Księżyc w Raku. Dawniej kojarzono go z ciemnością i mrozami, gdyż utrzymywał się na horyzoncie dłużej niż Słońce emanujące światłem. Inne nazwy dla tego zjawiska to Księżyc Długich Nocy, Pełni Dębową lub Pełnia Zimowego Księżyca.

Pełnia Księżyca w Raku - co oznacza?

Księżyc w Raku to kolejne zjawisko, które pozwoli nam bardziej świadomie wejść w 2021 rok. Będziemy odczuwać je przez trzy dni, począwszy od wtorku 29 grudnia, lecz pełnia osiągnie swój szczyt w środę 30 grudnia o godzinie 4:28. Tuż przed Nowym Rokiem znajdziemy się pod wpływem silnej, oczyszczającej energii. Wskazuje na to Rak rządzony przez wodę, żywioł tak zmienny, jak fazy Księżyca. Ten znak zodiaku symbolizuje matczyną miłość, czułość, troskę, dom, emocje oraz najważniejsze fundamenty życia. Otworzy przed nami wrota do uwolnienia się od starych emocji. Jeśli będziemy współpracować z pełnią i przekroczymy ten duchowy próg, na dobre zażegnamy swoje złe wspomnienia, które blokują nasz rozwój. Grunt to nie dusić w sobie żadnych uczuć, lecz pozwolić im znaleźć ujście na zewnątrz. W tym czasie możesz chcieć wywołać kłótnię lub mieć wahania nastroju. Na tym polega proces oczyszczania. Zjawisko pełni to świetna okazja, żeby zrozumieć swoje własne wnętrze. Zadać sobie pytania: czego chcę? Co muszę naprawić w swojej rodzinie? Czy znajduje się w toksycznej relacji naruszającej moje poczucie bezpieczeństwa? Dopuść do siebie słowa prawdy, które płyną prosto z twojej duszy i serca. 

Księżyc w Raku wywołuje intensywne emocje, które są niezbędne w procesie oczyszczania. 

Grudniowa Księżyc w pełni spotka się z Chironem w znaku Barana, astrologicznym Uzdrowicielem. Ten aspekt pomoże nam zaleczyć dawne rany, które były dla nas największym wyzwaniem. Teraz mamy szansę się z nimi uporać, aby nareszcie móc ruszyć naprzód. Nie pozwólmy, żeby problemy z przeszłości wtoczyły się za nami w nowy, obiecujący rok. Po raz ostatni obejrzyj się przez ramię i zaklucz na kłódkę swój najmroczniejszy rozdział. 

Pełnia Księżyca w Raku - jak z nią pracować?

Pełnia to faza zakończenia, pożegnania, końca. Chociaż większość z nas czuje się gotowa, aby wreszcie zamknąć 2020 rok, te ostatnie dni mogą być wielkim wyzwaniem. Oby nie wywołały burzy, która przejdzie z nami do nowego etapu. Księżyc to naturalny władca Raka - rządzi jego nastrojowością. Tym razem wpłynie na każdy znak zodiaku, czyniąc nas podatnych na intensywne emocje. W tej  pełni poświęć czas swoim bliskim i zaopiekuj się własnym wnętrzem. Zachowaj uważność. Postaraj się robić wszystko trochę wolniej. Kiedy poczujesz się przytłoczona, oddaj się czynnościom, które dają ci spokój. Daj sobie czas, żeby się zrelaksować. Chcesz ukryć się przed światem? Nic nie stoi na przeszkodzie. Postaraj się nie robić niczego na siłę. 

Praca z Księżycem pozwala ze spokojem spojrzeć na problemy i znaleźć najbardziej rozsądne rozwiązania.

Każdy coś stracił w 2020 roku. Czas, pracę, bliskich, przyjaźnie czy nawet poczucie normalności. Energia pełni w Raku pomoże ci pogodzić się z tym ubytkiem. Jeśli straciłeś kontakt z samą sobą, uzdrawiająca moc Księżyca pomoże ci przywrócić duchową równowagę. Jak masz iść do przodu, skoro nadal patrzysz wstecz i ciążą na tobie niedokończone sprawy? Oczyszczająca faza pełni pomaga nam spojrzeć na świat z perspektywy, która do tej pory była dla nas niedostępna. Słuchaj intuicji, bo to właśnie ona umożliwi ci pokonanie własnych blokad. Gwiazdy mówią, że na horyzoncie maluje się obiecująca przyszłość. Pamiętaj, że Wszechświat chce dla ciebie dobrze.

Horoskop na pełnię Księżyca w Raku 2020 >>