Pełnia księżyca w Bliźniętach na zakończenie roku

Powoli docieramy do ostatniej pełni w 2022 roku. Luna rozjaśni ciemne, mroźne niebo 7 grudnia w zodiakalnych Bliźniętach. Chociaż to żywioł powietrza, ów faza będzie naładowana ognistą energią. Wszystko za sprawą rozpalonego Marsa, który w tym czasie zawojuje kosmos. Pełnia księżyca w Bliźniętach uderzy w czułe punkty, by wyzwolić nas z sideł negatywnych emocji. 

Pod koniec roku Księżyc poprosi nas o głębokie oczyszczenie. 

W symbolice Bliźniąt jeden z nich oznacza ciało, a drugi duszę. Dopiero gdy te dwie sfery są w równowadze, zyskujemy siłę, by przezwyciężać trudności. Podczas grudniowej pełni księżyca możemy znaleźć się w sytuacji, która przetestuje naszą cierpliwość. Pora uszanować, że jako ludzie mamy uczucia, popełniamy błędy i nie zawsze wiemy, dokąd zmierzać. Czasem trudno pogodzić cele duszy z tym, co prezentują realia. Cudze opinie oraz brak wiary w siebie zagłuszają głos intuicji. Księżyc w Bliźniętach poprosi nas o rozpoczęcie procesu uzdrawiania. Oto szansa na głębokie oczyszczenie i osiągnięcie wewnętrznej harmonii. 

Księżyc w Bliźniętach - wpływ na emocje

Ostatnia pełnia w roku przyniesie silne emocje. Mars w retrogradacji pośle w naszą stronę swoje wojownicze, ogniste wibracje, ponieważ ustawi się w koniunkcji z księżycem. Pod jego wpływem zakwestionujemy swoje działania i ponownie rozważymy, na co powinniśmy przeznaczać swoją energię. Poczucie, że gdzieś ją marnujemy, nakłoni nas do wprowadzenia zmian. 

Pełnia w Bliźniętach ujawni nam, na co powinniśmy przeznaczać energię, a gdzie tej energii nie należy marnować. 

Twoja energia jest cennym zasobem. Jeśli marnujesz ją na toksyczne relacje i zachowania, ta pełnia będzie dobrym momentem, aby przełamać negatywne wzorce. Obecność Marsa może również sprawić, że poczujesz się wzburzona. Zamiast tłumić emocje, pozwól im znaleźć ujście na zewnątrz. W tej fazie będzie to całkowicie akceptowalne. Wyrzuć TO z siebie, bez względu na okoliczności. Pogódź się z tym, że nie jesteś idealna i masz prawo się wykrzyczeć lub wypłakać. Tylko w ten sposób przywrócisz równowagę tam, gdzie jej brak. Przygotujesz swoją duszę na świeży start. 

Pozwól sobie przeżywać swoje emocje, aby twoja negatywność znalazła ujście na zewnątrz.

Wielu z nas wstydzi się złości i jej wyrażania. Nikt nie chce jej czuć lub być jej adresatem. Pamiętajmy jednak, że chociaż "złość" jest toksyczna, to odczuwanie tej emocji jest ludzkie. Czasami nasz gniew potrzebuje ucieczki, abyśmy mogli się od niego uwolnić. Pozwólmy sobie na tę zdrową reakcję, a zrozumiemy, czego chcemy od życia. Pełnia księżyca w Bliźniętach zadziała niczym pomost, który pomaże nam znaleźć równowagę pomiędzy światłem i mrokiem. 

Horoskopy na grudzień 2022: