Jak działa i jak stosować peeling

Odpowiednio dobrany peeling pomaga usprawnić naturalne procesy odnawiania się skóry (cykl regeneracji trwa około 26-28 dni, a w przypadku skóry młodej, przed 25 rokiem życia około 21 dni). W tym czasie obumarły naskórek ustępuje miejsca nowym komórkom, gdy te nieustannie wytwarzają się w naszym organizmie. Ekspozycja na promienie słoneczne, na którą szczególnie narażeni jesteśmy latem, spowalnia procesy regeneracji, powodując przedwczesne starzenie się skóry. Aby działać anti-aging, kluczowe jest regularne złuszczanie górnych warstw naskórka. Peeling należy stosować raz w tygodniu (w przypadku peelingów enzymatycznych maksymalnie 2 razy w tygodniu), aby nie nie usuwać ze skóry jej naturalnej bariery ochronnej.

Peeling do twarzy — efekty stosowania

Na pierwsze efekty regularnego złuszczania skóry nie trzeba długo czekać. Już po tygodniu stosowania podstawowej wersji peelingu zauważysz, że cera stała się bardziej gładka, świeża i promienna, lepiej przyjmuje pielęgnację, a makijaż rozprowadza się o wiele łatwiej i utrzymuje znacznie dłużej. Kolejna widoczna gołym okiem zaleta stosowania peelingu, to poprawiony koloryt cery. Jednak najważniejsze procesy zachodzące przy regularnym złuszczaniu naskórka są niewidoczne. Wykonując systematyczny peeling przesyłasz informację do głębszych warstw skóry, że rozpoczął się proces regeneracji, a to działanie anti-ageing.

Jaki peeling wybrać?

Peeling źle dobrany do typu skóry, stosowany zbyt często lub za długo pozostawiony na skórze zamiast pomóc, może zaszkodzić. W zależności od rodzaju cery, skórę możemy złuszczać mechaniczne, enzymatycznie lub chemicznie, czyli postawić na popularne kwasy. To jeden z tych zabiegów, który w sezonie jesienno-zimowym najchętniej wykonujemy w salonach kosmetycznych. Peelingujące kwasy pomagają usunąć pojawiające się po lecie uciążliwe przebarwienia oraz zregenerować zmatowioną i przesuszoną po intensywnym sezonie urlopowym skórę. Skuteczne zabiegi złuszczające, możemy wykonać również w domowych zaciszu, jednak musimy pamiętać, że formuła peelingu musi być dostosowana do potrzeb skóry.

Rodzaje peelingów

Nie ma jednego idealnego peelingu, który zadziała dla każdego. Peeling dobieramy w zależności od kondycji, rodzaju i potrzeb skóry. Zobaczcie propozycje peelingów mechanicznych, enzymatycznych i chemicznych marek Thalgo i Purlés, które najlepiej pomogą zregenerować skórę po lecie

Peeling mechaniczny - ziarnisty

Działanie peelingu mechanicznego, znanego również jako peeling ziarnisty jest najprostsze. W peelingach ziarnistych za złuszczanie odpowiadają drobinki. Idealnie, gdy będą to naturalne składniki — zmielone pestki owoców, łupiny orzechów lub ziarna, zwłaszcza gdy coraz więcej słyszy się o szkodliwym wpływie mikroplastiku, który wraz z wodami wpływa do oceanów i działa zgubnie na środowisko naturalne.

Purlés, Rice Exfoliator to drobnoziarnisty peeling na bazie wyłącznie naturalnych składników. Zawarte w peelingu mikrocząsteczki ryżu to składnik złuszczający. Dodatkowo, kosmetyk wykazuje właściwości pielęgnacyjne i rozjaśniające skórę. 

Twoja skóra jest matowa, szorstka z widocznymi pierwszymi oznakami starzenia? W takim przypadku potrzebujesz peelingu o mocniejszym działaniu, który będzie alternatywą dla kosmetycznego zabiegu mikrodermabrazji. W tej roli idealnie sprawdzi się krem złuszczający z korundem Thalgo, Resurfacing Cream. W składzie peelingu znajduje się regenerująca Dermosensine™, odżywcze masło Shea oraz złuszczające mikro-kryształki tlenku aluminium, czyli korundu — naturalnie występującego minerału. Efekty widoczne już po pierwszym zastosowaniu peelingu z Thalgo to aksamitna gładkość, rozświetlenie i uelastycznienie skóry. Peeling ten (podobnie jak inne peelingi mechaniczne, których drobinki mogą być ostre i podrażniać skórę) nie jest polecany dla skór naczyniowych i wrażliwych.

Peeling enzymatyczny — peeling dla cer wrażliwych i naczyniowych

Cery wrażliwe i naczynkowe nie muszą rezygnować z dobroczynnego działania złuszczania. Peelingi enzymatyczne są odpowiedzią na potrzeby najbardziej delikatnych skór. Działanie peelingu enzymatycznego opiera się na enzymach, które zmiękczają i rozpuszczają warstwę rogową naskórka. Stosowanie peelingów enzymatycznych nie sprawia większych problemów. Nakładamy je na czas określony w instrukcji stosowania, a następnie dokładnie zmywamy za pomocą wody. 

Aby peeling enzymatyczny był skuteczny, warto wybrać produkt o formule proszku. Enzymy zawarte w takim kosmetyku są stabilniejsze niż w innych typach peelingu, dlatego wykazują się o wiele wyższą skutecznością. Odrobinę peelingu w proszku, takiego jak Enzymatic Face Powder, marki Purlés bezpośrednio przed użyciem mieszamy z wodą. Przy cienkich i delikatnych skórach może pełnić funkcję maski złuszczającej, jeżeli skóra jest grubsza, możesz używać go nawet codziennie, jako pudru do mycia twarzy.

Peeling chemiczny — kwasowy, jaki wybrać

Peelingi chemiczne, czyli wykorzystujące popularne kwasy, możemy bezpiecznie stosować w domu. Przeznaczone do samodzielnego stosowania kosmetyki z kwasami mają mniejsze stężenie substancji aktywnych, niż zabiegi przeprowadzane przez kosmetyczkę. Mogą być aplikowane przez każdego pod jednym warunkiem —  kwasy w nich zawarte muszą odpowiadać na potrzeby danego typu skóry.

Formuła Purlés, Repairing Night Peel bazuje na czterech kwasach — glikolowym, migdałowym, cytrynowym oraz mlekowym. Kosmetyk wykazuje działanie złuszczająco-stymulujące. Po jego zastosowaniu skóra jest rozjaśniona, oczyszczona i wygładzona. Dodatkowo pobudza syntezę kolagenu i elastyny, których zanik ma znaczący wpływ na widoczne efekty starzenia się skóry.

Nawilżająco-wzmacniający peeling Purlés — Restoring Night Peel. Jego najdelikatniejszej formuła sprawia, że przeznaczony jest do pielęgnacji skóry naczyniowej.

Widoczne oznaki starzenia się skóry, niejednolitą struktura i niedoskonałości cery? Postaw na peeling Ella Bache —Magistral Neoperfect 22%. Ten chemiczny peeling przeznaczony dla cer problematycznych, zawiera trzy alfa-hydro kwasy— jabłkowy, mlekowy i cytrynowy oraz organiczny ocet jabłkowy.