Blake Lively to zdecydowanie nowoczesna dziewczyna, ale nie da się ukryć, że drzemie w niej stara dusza tęskniąca za szykiem starego Hollywood. Być może w takim kontekście osadziły ją nieco jej role w stylu Adaline z "Wieku Adaline" czy Veroniki ze "Śmietanki towarzyskiej". W  każdym razie gwiazda kompletnie temu nie zaprzecza, często pojawiając się na czerwonym dywanie w sukniach odwołujących się do amerykańskiej złotej ery, eleganckich przyjęć w stylu Gatsby'ego czy nawet naśladujących Statuę Wolności. Dzięki temu Blake Lively jest królową nostalgii na tematycznych balach MET i zbiera opinie zachwyconych tym mediów. Mimo że jej kreacje z czerwonego dywanu nie mają nic wspólnego z modnym minimalizmem i nowoczesną elegancją.

Zmywacz do hybryd - jaki wybrać, żeby nie zniszczyć płytki?>>

Blake Lively / Getty Images

Paznokcie Blake Lively w stylu "antique grandma wallpaper" - trend manicure na jesień 2022

Tym razem Blake uległa archaicznemu urokowi... starych tapet. Jej manikiurzystka, znana stylistka paznokci Elle Gerstein (@enamelle) zgodziła się pójść za pomysłem Lively i wykonać na płytce bardzo jesienne połączenie musztardowego koloru lakieru i wzoru starej tapety. Do tego dodała też trochę brokatu.

Paznokcie Blake Lively / instagram @blakelively

"Dziękuję za manicure antique grandma wallpaper, o który błagałam" napisała na instastories Blake, oznaczając też House of Hackney, czyli kultową markę tapet, wśród których można odnaleźć wzory podobne do tego, który Elle Gerstein stworzyła na paznokciach gwiazdy. Print "Aurora" wydaje się mu najbliższy.

Jesienne paznokcie Blake Lively można odtworzyć za pomocą kolorów lakierów inspirowanych jesiennymi przyprawami: kurkumą, cynamonem, gałką muszkatałową. Do odtworzenia kwiatowego wzoru z tapety będą potrzebne albo naklejki albo sprawna ręka ulubionej nail artist i supercieniutki pędzelek. Lakiery możecie mieć już, nomen omen, od ręki:

Lakier do paznokci Les Mains Hermès, Jaune Impérial / Hermès