Zdjęcie grupowe nominowanych do Oscarów 2019 jak zawsze ma klasyczną konwencję. Ubrani w wizytowe stroje aktorzy, producenci, reżyserzy, scenarzyści, projektanci i muzycy stanęli wokół ogromnej statuetki Oscara. Na zdjęciu jest aż 212 osób! Producent dokonał jak zwykle roszady - ekipy i bohaterowie poszczególnych produkcji zostali ze sobą przemieszani. Zdecydowanie czuć tu ducha integracji. 

Tradycyjnie wszyscy nominowani przed wykonaniem zdjęcia wzięli udział w dorocznym eleganckim lunchu w hotelu Beverly Hilton w Beverly Hills. Wśród gości oprócz Gagi, Coopera i Maleka pojawili się między innymi: Amy Adams, Sam Elliott, Mahershala Ali, Marina de Tavira, Richard E. Grant, Regina King, Sam Rockwell, Rachel Weisz a także Alfonso Cuarón, reżyser filmu "Roma", z którym "Zimna wojna" powalczy o statuetkę w kategorii "Najlepszy film nieanglojęzyczny". Na zdjęciu niestety nie zobaczycie nieobecnych:  Olivii Colman, Emmy Stone, Adama Drivera, i Kendricka Lamara.

Oscary 2019: zdjęcie grupowe / mat. prasowe

Listę wszystkich nominowanych do Oscarów 2019 znajdziecie tu. Ceremonia rozdania statuetek już 24 lutego!

Oscary 2019 obejrzymy na żywo tylko w CANAL+. W nocy z 24 lutego na 25 lutego stacja będzie transmitować zarówno wydarzenia z czerwonego dywanu, jak i ceremonię wręczenia statuetek.​​ W tym roku aż trzy szanse na Oscara ma polski film "Zimna wojna", koprodukcja CANAL+