Oscary 2019 rozdane! "Zimna wojna" była nominowana w aż trzech kategoriach, ale film nie zdobył ani jednej statuetki. Nagrody ( aż trzy) trafiły do rąk reżysera "Romy", Alfonso Cuarona. Film był największą konkurencją dla "Zimnej wojny".

Polacy na Oscarach 2019

Ekipa polskiej produkcji pojawiła się w Hollywood w pokaźnym składzie. Na czerwonym dywanie nie mogło zabraknąć reżysera "Zimnej wojny", który otrzymał nominację do Oscara w kategorii "najlepszy reżyser". Paweł Pawlikowski na gali pojawił się u boku swojej żony, Małgosi Beli. Para wyglądała spektakularnie! Paweł Pawlikowski miał na sobie smoking domu mody Dior, a modelka wybrała czarną kreację Azzedine Alaia. 

Pod znakiem zapytania stała obecność Joanny Kulig na gali rozdania Oscarów 2019. Aktorka, która zagrała główną rolę kobiecą w filmie "Zimna wojna" kilka dni temu została mamą. Synek Kulig przyszedł na świat w Kalifornii  i otrzymał imię - Jan. Aktorka ostatecznie pojawiła się w czarnej sukni Armani. Gwiazda postawiła na fale na włosach oraz bardzo elegancki makijaż - czerwone usta i mocno wytuszowane rzęsy. To pierwszy raz od porodu, kiedy aktorka pojawiła się publicznie. Na imprezie obecni byli także: nominowany do Oscara w kategorii "najlepsze zdjęcia" Łukasz Żal oraz aktorzy Borys Szyc i Tomasz Kot.