Delikatna organza i szyfon połączone z ciężką czarną skórą? Pagas uwielbia kontrastowe połączenia, którym dodaje zniekształcenia i urozmaica iluzją. To dlatego w jej nowej kolekcji zwiewne materiały zostały splisowane i udrapowane w fantazyjny sposób, a mocno zarysowane sylwetki celowo przytłacza maksymalnym przeskalowaniem kurtek.

"Największą inspiracją dla mnie jest sztuka współczesna tworzona tu i teraz. Jest to dążenie do tworzenia zupełnie innej mody, odbiegającej od komercyjnej rzeczywistości" – opowiada projektantka.

W nowej kolekcji Pagas buduje i dekonstruuje między innymi ciężką skórzaną kurtę i spodnie z tego samego materiału, kozaki z marszczoną cholewką, białą drapowaną bluzkę, dżinsy, beżowa mini i długą czarną suknię. Nowości uzupełnia artystyczna sesja zdjęciowa autorstwa Borasa Synaka, która - nie inaczej - przypomina obrazy z muzeum sztuki współczesnej.

Projekty Polki, prężnie rozwijającej swoją markę w Londynie, nosiły już najbardziej obiecujące gwiazdy nowego pokolenia - w tym piosenkarka R&B Jorja Smith, która zaprezentowała się niedawno w skórzanym komplecie Patrycji Pagas. Projektantka jest absolwentką London College of Fashion, a jej ostatnia kolekcja została zaprezentowana na pokazie najlepszych studentów Uniwersytetu Sztuki w Londynie.