Pamela Anderson była jedną z najpopularniejszych gwiazd lat 90. i początku kolejnej dekady. Występy w serialu "Słoneczny Patrol" czy filmie "Żyleta", kontrowersyjne sesje zdjęciowe, głośne związki z mężczyznami. Anderson dwa razy popełniła lekkomyślną decyzję o ślubie. Jej małżeństwo z Rickiem Salomonem przetrwało zaledwie 60 dni, a z Kid Rockiem całe 122 dni... Co chwilę pojawiała się na pierwszych stronach bulwarówek, ale z biegiem czasu sława Pameli Anderson przycichła, a sama Kanadyjka (od 2004 roku ma również obywatelstwo amerykańskie) zajęła się m.in. ochroną praw zwierząt (przystąpiła do PETA). Wystąpiła w kampanii "I'd Rather Go Naked Than Wear Fur" i przeciwstawiała się restauracjom KFC, czy polowaniu na foki. Udzielała się również w sprawach związanych z legalizacją marihuany w USA, czy została ambasadorką MAC AIDS Fund. Niedawno 51-letnia Pam wystąpiła w wywiadzie "60 Minutes Australia", gdzie szczerze opowiedziała o swoich poglądach...

Pamela Anderson krytykuje feminizm i akcję #MeToo

W wywiadzie dla australijskiej telewizji Pamela Anderson ujawniła co myśli o niektórych sprawach. Sporo powiedziała o feminizmie, czy słynnej akcji #MeToo: "Myślę, że ten feminizm posunął się za daleko. Jestem feministką, ale myślę, że ta trzecia fala feminizmu jest nudna. Uważam, że to paraliżuje mężczyzn". Jesteście zszokowani? Czytajcie dalej: "Ten ruch #MeToo to trochę za dużo jak dla mnie. Przykro mi, prawdopodobnie zabiją mnie za tę wypowiedź. (...) Moja matka nauczyła mnie: nie idź do hotelu z nieznajomym. A jeśli ktoś otwiera drzwi w szlafroku, a ma to być biznesowe spotkanie, może powinnam spotkać się z kimś innym... Myślę, że po prostu chodzi o zdrowy rozsądek. Ale jeśli wejdziesz, to weź tę robotę"

"Jestem Kanadyjką... Przepraszam, nie jestem poprawna politycznie" - dodała Pamela Anderson na koniec. Cały wywiad możecie obejrzeć poniżej.

Przypomnijmy, pod koniec 2017 roku cały świat komentował skandal z udziałem Harveya Weinsteina. Słynny producent filmowy przez kilka dekad molestował asystentki pracujące w jego firmie, a także wschodzące talenty Hollywood zapraszając je do swojego pokoju hotelowego i proponując im np. "masaż". Wśród jego ofiar są takie gwiazdy jak Ashley Judd, Rose McGowan, Gwyneth Paltrow, Angelina Jolie, Cara Delevingne, Kate Beckinsale, Rosanna Arquette i Mira Sorvino. 15 października ubiegłego roku aktorka Alyssa Milano (prywatnie przyjaciółka Georginy Chapman, żony Weinsteina) zamieściła na Twitterze apel o udostępnianie swoich historii opisanych hashtagiem #metoo. Jej celem było podniesienie świadomości dotyczącej molestowania seksualnego. Post Amerykanki w ciągu jednego dnia uzyskał tysiące komentarzy, udostępnień czy polubień.  Za koncept odpowiada adwokat Tarana Burke, która od lat walczy o prawa kobiet i dziewczynek.