Jego kolekcje są dostępne w Nowym Jorku, Tokio, Florencji oraz oczywiście w Londynie. Pierwszy polski salon Krzysztofa Stróżyny pojawił się we wrocławskim Sky Tower - najbardziej prestiżowym  budynku w tym mieście. Długo zadawaliśmy sobie pytanie "a co z Warszawą?". Na szczęście nie musimy już dłużej czekać.

W butiku Krystof znajdziemy kolekcję na sezon jesień-zima 2012/2013, głównie sukienki wieczorowe z jedwabiu, wełny i kaszmiru. Inspiracją była Helena Trojańska, w którą wcieliła się Elizabeth Taylor w filmie "Doktor Faust" z 1967 roku. Dominuje stonowana kolorystyka - czerń, granat, czerwień, szafir oraz beż - z geometrycznymi detalami, które są znakiem rozpoznawczym Stróżyny. Dodatkowo mogliśmy podziwiać buty zaprojektowane przez Daniele Mchetti oraz biżuterię autorstwa polskiego projektanta.

A teraz niespodzianka! Niedługo pojawi się druga kolekcja jesień-zima, tylko i wyłącznie na polski rynek! Jej cechą charakterystyczną będzie "nowoczesne podejście do klasycznej, codziennej elegancji".

Opróczy stylistów i dziennikarzy na otwarciu pojawiła się również Małgorzata Kożuchowska, która jest fanką marki Krystof. Przypomnijmy, Krzysztof Stróżyna ukończył prestiżową, londyńską Central Saint Martins College of art and Design. Dzięki nagrodzie Harrods Design Award jego kolekcję dyplomową można było kupić w domu towarowym Harrods. Jest też jedynym polskim projektantem zapraszanym na London Fashion Week

Warto odwiedzić butik na ulicy Mokotowskiej 46A!

Zapraszamy do GALERII

 

Więcej gwiazd na ELLE.pl

Joanna Horodyńska na spotkaniu prasowym Gatta (fot. serwis prasowy)Monika Brodka i Dorota Soszyńska, współwłaścicielka i dyrektor kreatywny Oceanic S.A. (fot. Akpa)Zac Posen w towarzystwie Crystal Renn i Erin O'Connor (obie w sukniach projektanta) na gali Metropolitan Opera (fot. Bulls)