Pierwszy model butów RL9, inspirowany osiągnięciami Roberta Lewandowskiego, to fuzja miejskiego stylu z komfortem obuwia sportowego. Nowoczesny design i estetyczny minimalizm sprawiają, że buty pasują zarówno do męskich, jak i damskich stylizacji. 

Tak marka 4F opisuje pierwszy w historii model butów zaprojektowany we współpracy z najlepszym polskim piłkarzem. Nie jest to pierwsza współpraca Roberta z brandem w ogóle, ale zdecydowanie najbardziej znacząca. Do odzieży sportowej i tej w stylu athleisure oraz akcesoriów 4FxRL9 dołączy debiut w kategorii obuwie. Jak wyglądają sneakersy sygnowane nazwiskiem piłkarza? 

Jeden model dostępny będzie w dwóch wersjach kolorystycznych: monochromatycznej, białej i kontrastowej, czarno-białej. Smukła cholewka i designerskie wyżłobienia podeszwy oraz minimalistyczne sznurowania sprawiają, że model 4FxRL9 jest jednocześnie casualowy, jak i bardzo szykowny, z retro charakterem i dozą futuryzmu. Główna inspiracja Roberta? Tak, jak w przypadku wszystkich jego kolekcji, antyczne posągi bohaterów. Widać to szczególnie w projekcie masywnej, jasnej podeszwy, która przywodzi na myśl marmurowe podstawy rzeźb (cool!). 

Inspiracje antykiem i silne odniesienia do tej epoki sprawiają, że buty mają charakter klasyczny a to, co klasyczne jest również ponadczasowe, nigdy nie wychodzi z mody, jest w pewnym sensie wzorcowe, uniwersalne i nieśmiertelne – jednym słowem everlasting.

Model 4FxRL9 niesie za sobą jednak więcej historii. Pięć z dziewięciu oczek na sznurówki jest w innym kolorze, symbolizując piłkarski rekord RL9, jakim było zdobycie pięciu goli w dziewięć minut. Dodatkowo, linie na spodzie podeszwy odwzorowują rozmieszczenie korków w profesjonalnych butach piłkarskich. Środkowa podeszwa z pianki X-PERIENCE zapewnia komfort i amortyzację typową dla butów sportowych, a cholewka wykonana z wysokiej jakości skóry naturalnej sprawia, że buty świetnie sprawdzą się w... przestrzeni miejskiej. Bo to nie tylko sylwetka Roberta-sportowca jest inspiracją dla popularnej polskiej marki. Poza stadionem mamy do czynienia przecież ze świetnym ojcem i biznesmenem ;) 

Premiera butów została zaplanowana na 5 maja 2022, godzinę 12. Pierwsze 200 par (100 czarnych i 100 białych) to edycja specjalna z unikatowym numerem i sygnaturą Roberta Lewandowskiego po zewnętrznej stronie języka. Do każdej pary dołączony zostanie odręczny autograf RL9! Gdzie czekać na swoją parę? Zostawiamy właściwy adres: 4FxRL9.